AktüelKitapYaşamUrsula K. Le Guin’in kısa öyküsü ‘Nine Lives’ sinemaya uyarlanıyor

Ursula K. Le Guin’in 1969 yılında yayımlanan kısa öyküsü ‘Nine Lives’, sinemaya uyarlanıyor. Anarşist, feminist ve çevreci yazar Ursula K. Le Guin’in 1969 yılında yayımlanan kısa öyküsü ‘Nine Lives’, Tom Basen ve Siri Rodnes tarafından sinemaya uyarlanacak. ‘Nine Lives’in oyuncu kadrosunu oluşturma aşamasında olan ilk defa beraber çalışacak ikili, çalışmalarını sürdürüyor. Uyarlama, filmin yönetmenliğini de yapmayı planlayan Siri Rodnes’in ilk uzun metraj deneyimi olacak. ‘Nine Lives’ hakkında Filmloverss’ın haberine göre Yerdeniz Öyküleri ve Karanlığın Sol Eli eserleriyle bilinen...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 16, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ursula K. Le Guin’in 1969 yılında yayımlanan kısa öyküsü ‘Nine Lives’, sinemaya uyarlanıyor.

Anarşist, feminist ve çevreci yazar Ursula K. Le Guin’in 1969 yılında yayımlanan kısa öyküsü ‘Nine Lives’, Tom Basen ve Siri Rodnes tarafından sinemaya uyarlanacak.

‘Nine Lives’in oyuncu kadrosunu oluşturma aşamasında olan ilk defa beraber çalışacak ikili, çalışmalarını sürdürüyor.

Uyarlama, filmin yönetmenliğini de yapmayı planlayan Siri Rodnes’in ilk uzun metraj deneyimi olacak.

‘Nine Lives’ hakkında

Filmloverss’ın haberine göre Yerdeniz Öyküleri ve Karanlığın Sol Eli eserleriyle bilinen yazar Ursula K. Le Guin‘in kısa öyküsü ‘Nine Lives’in kapsayıcı teması olarak benlik kavramını görebiliriz.

‘Nine Lives’, bir ay üssü üzerinde duran, kara mizahı içinde barındıran, klonlama, keşif, paranoya, felaket ve insan bilincinin ortaya çıkardığı fikirlere değinen bir öykü. Le Guin tanıdık bakış açısı olarak etik ve sosyolojik ikilemleri göstermek için teknolojiyi kullanıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık