AktüelKitapYaşamUrsula K. Le Guin’in kısa öyküsü ‘Nine Lives’ sinemaya uyarlanıyor

Ursula K. Le Guin’in 1969 yılında yayımlanan kısa öyküsü ‘Nine Lives’, sinemaya uyarlanıyor. Anarşist, feminist ve çevreci yazar Ursula K. Le Guin’in 1969 yılında yayımlanan kısa öyküsü ‘Nine Lives’, Tom Basen ve Siri Rodnes tarafından sinemaya uyarlanacak. ‘Nine Lives’in oyuncu kadrosunu oluşturma aşamasında olan ilk defa beraber çalışacak ikili, çalışmalarını sürdürüyor. Uyarlama, filmin yönetmenliğini de yapmayı planlayan Siri Rodnes’in ilk uzun metraj deneyimi olacak. ‘Nine Lives’ hakkında Filmloverss’ın haberine göre Yerdeniz Öyküleri ve Karanlığın Sol Eli eserleriyle bilinen...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 16, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Ursula K. Le Guin’in 1969 yılında yayımlanan kısa öyküsü ‘Nine Lives’, sinemaya uyarlanıyor.

Anarşist, feminist ve çevreci yazar Ursula K. Le Guin’in 1969 yılında yayımlanan kısa öyküsü ‘Nine Lives’, Tom Basen ve Siri Rodnes tarafından sinemaya uyarlanacak.

‘Nine Lives’in oyuncu kadrosunu oluşturma aşamasında olan ilk defa beraber çalışacak ikili, çalışmalarını sürdürüyor.

Uyarlama, filmin yönetmenliğini de yapmayı planlayan Siri Rodnes’in ilk uzun metraj deneyimi olacak.

‘Nine Lives’ hakkında

Filmloverss’ın haberine göre Yerdeniz Öyküleri ve Karanlığın Sol Eli eserleriyle bilinen yazar Ursula K. Le Guin‘in kısa öyküsü ‘Nine Lives’in kapsayıcı teması olarak benlik kavramını görebiliriz.

‘Nine Lives’, bir ay üssü üzerinde duran, kara mizahı içinde barındıran, klonlama, keşif, paranoya, felaket ve insan bilincinin ortaya çıkardığı fikirlere değinen bir öykü. Le Guin tanıdık bakış açısı olarak etik ve sosyolojik ikilemleri göstermek için teknolojiyi kullanıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft