AktüelPolitikaTrump: Rusya Etkili Ve Zeki…Neden Rusya’yla Anlaşmıyoruz ki?

Rusya’nın ABD’deki başkanlık seçimlerine müdahale ettiğine inanmadığını belirten seçilmiş başkan Donald Trump, IŞİD’le mücadele konusunda Moskova’nın yardımından yararlanılabileceğini söyledi. ABD’nin 45. Başkanı, Rusya’yı ‘etkili ve zeki’ olarak nitelendirdi. Sputnik’te yer alan habere göre ABD’de haftalık yayımlanan Time dergisi tarafından 2016’da ‘Yılın Kişisi’ seçilen ve “ABD Bölünmüş Devletleri Başkanı” olarak derginin kapağına taşınan Trump, dergiye verdiği röportajda, Rusya’nın başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarıyla ilgili olarak, “Bu komik bir nokta haline geldi; konuşulan bir nokta değil, komik...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 7, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Rusya’nın ABD’deki başkanlık seçimlerine müdahale ettiğine inanmadığını belirten seçilmiş başkan Donald Trump, IŞİD’le mücadele konusunda Moskova’nın yardımından yararlanılabileceğini söyledi. ABD’nin 45. Başkanı, Rusya’yı ‘etkili ve zeki’ olarak nitelendirdi.

Sputnik’te yer alan habere göre ABD’de haftalık yayımlanan Time dergisi tarafından 2016’da ‘Yılın Kişisi’ seçilen ve “ABD Bölünmüş Devletleri Başkanı” olarak derginin kapağına taşınan Trump, dergiye verdiği röportajda, Rusya’nın başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarıyla ilgili olarak, “Bu komik bir nokta haline geldi; konuşulan bir nokta değil, komik bir nokta. Ne zaman bir şey söylesem, ‘Oh, Rusya müdahale etti’ diyorlar” ifadelerini kullandı.

TIME on Twitter

Donald Trump is TIME’s Person of the Year 2016 #TIMEPOY https://t.co/hTnFF2njwH

“Neden Rusya’yla anlaşmıyoruz ki” diyen Trump, Rusya’nın ‘birçok hayata ve yüklü miktarda paraya’ mal olan IŞİD’le savaşta ABD’ye yardım edebileceğini belirterek, “Aynı zamanda etkili ve zekiler” yorumunda bulundu.

IŞİD’le mücadele konusunda Rusya, Çin ve hatta New Jersey’de oturan herhangi bir kişinin de yardımcı olabileceğini söyleyen Trump, “Bu yardım Rusya’dan ya da diğer bir sürü insanın arasından gelebilir” diye konuştu.

‘DUVARI YAPACAĞIZ AMA İNSANLAR GEÇEBİLECEK’

ABD-Meksika sınırına duvar inşa etme planına da değinen Trump, şöyle devam etti: “O duvarı yapacağız. Güçlü hudutlarımız olacak. Fakat sınırlarımızdan insanlar da geçebilecek. Çünkü işçilere de ihtiyacımız var. Bu, hem onlar hem bizim için iyi. Ancak sınırlarımız çok güçlü olacak. Yasa dışı göçmenlerin içeriye girmesine izin vermeyeceğiz. Göçmenleri belli kıstaslara göre ülkeye alacağız.”

Donald Trump on Russia, Barack Obama and How He Will Lead

Read selections from Donald Trump’s interview with TIME for the 2016 Person of the Year cover.

TRUMP’TAN APPLE’A DAVET

Apple İcra Kurulu Başkanı Tim Cook ile görüşmek istediğini belirten Trump, ABD’de Apple’a büyük bir tesis kurmak istediğini bildirdi. Trump, 20 Ocak’ta başkanlık görevine başladıktan sonra değil, 8 Kasım’da başkan seçildiği günden itibaren icraatlarının eleştirilmesi gerektiğini savunarak, son bir ayda ABD borsasındaki güçlü yükselişe işaret etti. Trump, ABD’nin iş ve ekonomi alanlarında birçok zafer elde edeceğine inandığını kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık