AktüelYaşamTöre’den inciler: “Severek yok etmeye çalışıyor; AKEL, ELAM’dan daha tehlikeli!

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Avrupa Parlamentosu seçimlerini değerlendirerek, “AKEL, ELAM’dan daha tehlikelidir. Avrupa Parlamentosu seçimleri yapıldı. Avrupa Birliği Kıbrıs Türk halkına ABAD kararları çerçevesinde ambargolar uyguluyor” ifadelerini kullandı. Töre açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kıbrıs Cumhuriyeti yarım-yamalak AB’ye tam üye yapıldı. Kıbrıs Türk halkına ortaklık Cumhuriyetinden hak olan iki AB milletvekilliği Rum tarafına verildi. Haksızlık ve adaletsizlik AB’nin temel uygulaması haline getirildi. Adı Türkçe olan bir Kıbrıslı AKEL listesinden AB Parlamentosuna seçildi. Kıbrıslı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 28, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Avrupa Parlamentosu seçimlerini değerlendirerek, “AKEL, ELAM’dan daha tehlikelidir. Avrupa Parlamentosu seçimleri yapıldı. Avrupa Birliği Kıbrıs Türk halkına ABAD kararları çerçevesinde ambargolar uyguluyor” ifadelerini kullandı.

Töre açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Kıbrıs Cumhuriyeti yarım-yamalak AB’ye tam üye yapıldı. Kıbrıs Türk halkına ortaklık Cumhuriyetinden hak olan iki AB milletvekilliği Rum tarafına verildi. Haksızlık ve adaletsizlik AB’nin temel uygulaması haline getirildi. Adı Türkçe olan bir Kıbrıslı AKEL listesinden AB Parlamentosuna seçildi. Kıbrıslı Türkleri AB Parlamentosunda savunacağı iddia ediliyor. Birleşik Kıbrıs umutlarını yeşerttiği söylemi yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Kıbrıslı Türklere vatandaşlık hakları öneriliyor. Siyasi eşitlik, iki ayrı halk rafa kaldırılıyor. Osmosis uygulaması yürürlüğe giriyor. Kıbrıslı Türklere Rumlarla birlikte olun, Türkiye’ye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne karşı durun çağrısı yapılıyor. Makarios, Papadopulos çağrılarını AKEL yürürlüğe koyuyor. Osmosis (eritme) yoluyla Kıbrıs’ı Helenleştirme AKEL’in şark kurnazlığı ile ileriye götürülüyor.
EOKA-ELAM silahlı saldırıyla AKEL ise Osmosis yoluyla Kıbrıs Türk halkını hedef alıyorlar. Her ikiside Türk halkını farklı biçimde ortadan kaldırmaya çalışıyor. Yani AKEL severek EOKA ve ELAM ise öldürerek yok etmeye çalışıyor.”
Töre, uyanık ve dikkatli olunmazsa ileride çok daha büyük tehlikelerle karşılaşılacağını belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık