AktüelGazedda'nın GündemiGazeddablogTaştekin: Kıbrıs’a kayyım ve terörize siyaset

Gazete Duvar yazarı Fehim Taştekin bugünkü köşe yazısında Kıbrıs’ın kuzeyinde son günlerde yaşanan müdahaleler ve Maraş sürecini yazdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 8, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Gazete Duvar yazarı Fehim Taştekin bugünkü köşe yazısında Kıbrıs’ın kuzeyinde son günlerde yaşanan müdahale ve Maraş sürecini yazdı. Taştekin, siyasi deprem olarak nitelediği durumu, seçim yasaklarının Ersin Tatar tarafından çiğnendiğini ve çiğneten kişinin ise Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Fehim Taştekin’in yazısından bir kesit şöyle:

“Kararın alınış biçimi de ziyadesiyle sultani. Maraş’ı açacaklar ama bundan KKTC Cumhurbaşkanı’nın bile haberi yok. KKTC Meclisi devre dışı. Ortada bakanlar kurulu kararı da yok. Kararı veren Erdoğan! KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da öncesinde habersiz. Tatar ortaklarına söylemeden Ankara’ya gidiyor. Özersay birkaç saat önce Tatar’ı arayıp doğrudan sormasa öğrenemeyecek. Sonuç siyasi deprem; Ulusal Birlik Partisi (UBP) ile koalisyon ortağı olan Halkın Partisi hükümetten çekiliyor. Bir de seçim yasakları çiğneniyor. Çiğneyen Tatar, çiğneten Erdoğan! Ankara KKTC’nin egemenlik haklarını hiçe sayarken başkaları neden saygı duysun?”

Taştekin’in yazısının tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık