AktüelEkonomi PolitikPolitikaNiyazi Kızılyürek: “Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin çalışma dilleri arasına girmesini istiyorum”

Avrupa Parlamentosu adayı Niyazi Kızılyürek, 26 Mayıs AP seçimleri sonrasında Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin çalışma dilleri arasında yer alması için mücadele edeceğini söyledi. Kızılyürek’in “Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin çalışma dilleri arasına girmesini istiyorum” açıklaması, adanın güneyinde yayınlanan Fileleftheros gazetesinde yer aldı. “Kıbrıs’ın iki resmi dili olduğunu” anımsatan Kızılyürek, Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin dışında kalmasının doğru olmadığını belirtti ve bu anlamda mücadele edeceğini söyledi. Kızılyürek, Kıbrıslı Türklere ait iki sandalye konusuna da açıklık getirerek, “Çözümden sonra Kıbrıs Türk oluşturucu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 28, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Avrupa Parlamentosu adayı Niyazi Kızılyürek, 26 Mayıs AP seçimleri sonrasında Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin çalışma dilleri arasında yer alması için mücadele edeceğini söyledi.
Kızılyürek’in “Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin çalışma dilleri arasına girmesini istiyorum” açıklaması, adanın güneyinde yayınlanan Fileleftheros gazetesinde yer aldı.
“Kıbrıs’ın iki resmi dili olduğunu” anımsatan Kızılyürek, Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin dışında kalmasının doğru olmadığını belirtti ve bu anlamda mücadele edeceğini söyledi.

Kızılyürek, Kıbrıslı Türklere ait iki sandalye konusuna da açıklık getirerek, “Çözümden sonra Kıbrıs Türk oluşturucu devletinin 2, Kıbrıs Rum oluşturucu devletinin de 4 sandalye ile temsil edileceğini” belirterek, “bu ancak çözümle mümkündür, federal çözüm böylesi bir sonucu da ortaya çıkaracaktır” dedi.
Kızılyürek, her koşulda Kıbrıs Türk ya da Kıbrıs Rum oluşturucu devletlerinde ikamet eden tüm Avrupa Birliği yurttaşlarının bu sandalyelere aday olabileceğini de sözlerine ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft