AktüelEkonomi PolitikPolitikaNiyazi Kızılyürek: “Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin çalışma dilleri arasına girmesini istiyorum”

Avrupa Parlamentosu adayı Niyazi Kızılyürek, 26 Mayıs AP seçimleri sonrasında Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin çalışma dilleri arasında yer alması için mücadele edeceğini söyledi. Kızılyürek’in “Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin çalışma dilleri arasına girmesini istiyorum” açıklaması, adanın güneyinde yayınlanan Fileleftheros gazetesinde yer aldı. “Kıbrıs’ın iki resmi dili olduğunu” anımsatan Kızılyürek, Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin dışında kalmasının doğru olmadığını belirtti ve bu anlamda mücadele edeceğini söyledi. Kızılyürek, Kıbrıslı Türklere ait iki sandalye konusuna da açıklık getirerek, “Çözümden sonra Kıbrıs Türk oluşturucu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 28, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Avrupa Parlamentosu adayı Niyazi Kızılyürek, 26 Mayıs AP seçimleri sonrasında Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin çalışma dilleri arasında yer alması için mücadele edeceğini söyledi.
Kızılyürek’in “Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin çalışma dilleri arasına girmesini istiyorum” açıklaması, adanın güneyinde yayınlanan Fileleftheros gazetesinde yer aldı.
“Kıbrıs’ın iki resmi dili olduğunu” anımsatan Kızılyürek, Türkçe’nin Avrupa Birliği’nin dışında kalmasının doğru olmadığını belirtti ve bu anlamda mücadele edeceğini söyledi.

Kızılyürek, Kıbrıslı Türklere ait iki sandalye konusuna da açıklık getirerek, “Çözümden sonra Kıbrıs Türk oluşturucu devletinin 2, Kıbrıs Rum oluşturucu devletinin de 4 sandalye ile temsil edileceğini” belirterek, “bu ancak çözümle mümkündür, federal çözüm böylesi bir sonucu da ortaya çıkaracaktır” dedi.
Kızılyürek, her koşulda Kıbrıs Türk ya da Kıbrıs Rum oluşturucu devletlerinde ikamet eden tüm Avrupa Birliği yurttaşlarının bu sandalyelere aday olabileceğini de sözlerine ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..