AktüelKitapYaşamMargaret Atwood: Damızlık Kızın Öyküsü gerçeğe çok daha fazla yaklaşmış durumda

Türkçe'ye 'Damızlık Kızın Öyküsü' olarak çevrilen The Handmaid's Tale kitabının devamı olan Testament isimli roman, İngiltere'de salı günü yayımlandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 11, 2019
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Türkçe’ye ‘Damızlık Kızın Öyküsü’ olarak çevrilen The Handmaid’s Tale kitabının devamı olan Testament isimli roman, İngiltere’de salı günü yayımlandı.

Yazar Margaret Atwood devam kitabı yazmayacağını açıklamış olsa da, hikaye yeniden, geleceğin distopik Amerikası olan Gilead Cumhuriyeti’nde devam ediyor.

Yazar, ABD’nin de içinde bulunduğu duruma dikkat çekerek, yarattığı karakterlerin, kadın haklarının içinde bulunduğu tehdit göz önüne alındığında yeni bir anlam kazandığını söylüyor.

Edebiyat ödülü Booker’ da kısa listeye kalan son distopik roman, ilk bölümün kaldığı yerden 15 sene sonrasına odaklanıyor.

Margaret Atwood ilk romanı 1985 yılında gerçek politik gelişmelere dikkat çekmek üzere yazmıştı.

Kaynak: BBC

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft