AktüelEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiManşetÖzel HaberPolitikaMağusa Belediyesi’nde çöküş; işten durdurmalar başlıyor

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 13, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Yedi aydır ek mesai ödemesi yapamayan Mağusa Belediyesi gündelikçi olarak çalışan 300’e yakın kişiyi işten durdurmaya hazırlanıyor.

Gazeddakıbrıs-özel haber

Mağusa Belediyesi yönetimi belediyede işçi çıkartmaya gidiyor. Gazeddakıbrıs’ın ulaştığı bilgilere göre, ekonomik olarak gittikçe kötüye giden Belediye, yedi aydır kadrolu personelin ek mesailerini ödeyememekte.

Belediye içerisinde, ciddi bir kaos yaşanmasından ve hiyerarşik yapının dağılmasından dolayı kaygılar gittikçe artmakta. İş veriminde ve çalışan personel yapısında ciddi bir düşüş yaşanırken, personel içerisinde hiyerarşik düzende oluşan boşluklardan dolayı da belediyenin kurumsal yapısının dağılma sürecine girdiği yönünde ortak bir kanı oluştu.

Siyasi istihdamların bedeli ödeniyor

Gazeddakıbrıs, İsmail Arter tarafından iki dönemdir yaratılan yapı ve siyasi personel istihdamının artık bütçeyi aştığını ve ciddi bir borç yükü altında olan belediyenin çözümü gündelikçilerin işine son vermekte bulduğu bilgisine erişti. Sayıları 300’e yakın olan gündelikçilerin, işlerine son verilmesi yönünde İsmail Arter’in düğmeye bastığı öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©