AktüelEkolojiYaşamKıbrıs iklim değişikliği nedeniyle su sıkıntısı çekecek ülkeler arasında

Yakın geçmişte yayınlanan Joint Research Centre (JRC) raporuna göre Kıbrıs iklim değişikliği nedeniyle su sıkıntısı çekecek güney Akdeniz ülkeleri arasında bulunuyor. Raporda bu duruma uyum stratejileri gerektiği belirtildi. Avrupa Komisyonu raporuna göre 2 derece ısı artışı senaryosunda su açısından kuzey-güney farklılığı ortaya çıkıyor. Güney Avrupa ülkeleri, özellikle İspanya, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs ve  Türkiye’nın artan su sıkıntısı ile karşılaşmaları bekleniyor. Su konusunda baskının artması değişen su talebi ve su arzı ile bağlantılı olacak. Talep azalsa bile...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 30, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yakın geçmişte yayınlanan Joint Research Centre (JRC) raporuna göre Kıbrıs iklim değişikliği nedeniyle su sıkıntısı çekecek güney Akdeniz ülkeleri arasında bulunuyor. Raporda bu duruma uyum stratejileri gerektiği belirtildi.

Avrupa Komisyonu raporuna göre 2 derece ısı artışı senaryosunda su açısından kuzey-güney farklılığı ortaya çıkıyor. Güney Avrupa ülkeleri, özellikle İspanya, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs ve  Türkiye’nın artan su sıkıntısı ile karşılaşmaları bekleniyor.

Su konusunda baskının artması değişen su talebi ve su arzı ile bağlantılı olacak. Talep azalsa bile su arzındaki azalma daha fazla olacaksa su sıkıntısı artacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık