AktüelEkonomiEkonomi PolitikKıbrıs Cumhuriyeti’nde %3.9 oranında büyüme!

Kıbrıs Cumhuriyeti İstatistik Dairesi’nin yayımladığı rakamlara göre Gayrisafi Yurtiçi Hasılaya, GSYH’ya göre büyüme oranı reel olarak 2018’in ikinci çeyreğinde olumlu oldu ve 2017’nin aynı dönemiyle karşılaştırıldığında %3,9 olarak belirlendi. Kıbrıs İstatistik Dairesi’nin verilerini yazılı bir açıklamayla yorumlayan Maliye Bakanı Harris Georgiades, ekonominin sağlam büyümesinin üretim güçlerinin çok çalışmasının bir sonucu olduğunu, zor kararlarla Kıbrıs’ın istikrar ve olumlu umutlar yolunda olmaya devam ettiğinin bir teyidini oluşturduğunu ifade etti. Georgiades, “Hep birlikte, sorumlulukla bu çabayı sürdürmek görevimizdir”...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 14, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Cumhuriyeti İstatistik Dairesi’nin yayımladığı rakamlara göre Gayrisafi Yurtiçi Hasılaya, GSYH’ya göre büyüme oranı reel olarak 2018’in ikinci çeyreğinde olumlu oldu ve 2017’nin aynı dönemiyle karşılaştırıldığında %3,9 olarak belirlendi.

Kıbrıs İstatistik Dairesi’nin verilerini yazılı bir açıklamayla yorumlayan Maliye Bakanı Harris Georgiades, ekonominin sağlam büyümesinin üretim güçlerinin çok çalışmasının bir sonucu olduğunu, zor kararlarla Kıbrıs’ın istikrar ve olumlu umutlar yolunda olmaya devam ettiğinin bir teyidini oluşturduğunu ifade etti.

Georgiades, “Hep birlikte, sorumlulukla bu çabayı sürdürmek görevimizdir” dedi.

Gayrı Safi Yurt İçi Hasıla’ya göre büyüme oranının artması, ‘Otel ve Restoranlara, ‘Toptan ve Perakende Ticaretine, ‘İnşaata, ‘İmalata, ‘Uzman, Bilimsel ve Teknik faaliyetlere, ‘İdari ve Destekleyici hizmet faaliyetleri’ne bağlandı.

Olumsuz büyüme oranı da ‘Maliye ve Sigorta Faaliyetlerinde kaydedildi.

Kıbrıs Haber Ajansı

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık