AktüelPolitikaYaşamHristofyas’ın cenaze töreni programı belli oldu

Dimitris Hristofyas’ın cenaze töreni programı belli oldu. İşte AKEL tarafından yapılan açıklama: AKEL Merkez Komitesi yoldaş Dimitris Hristofyas’ın son yolculuğuna uğurlanacağı cenaze töreninin yapılacağı 25 Haziran 2019 Salı günü de dâhil olmak üzere 4 gün boyunca yas ilan etti. Cenaze töreni devlet tarafından karşılanarak Lefkoşa’nın Strovolos bölgesindeki Ayia Sofia Kilisesi’nde saat 17.00’de gerçekleştirilecek ve ardından Makedonitissa Kabristanlığı’nda defnedilecek. Kikkos Mitropoliti Nikoforos tarafından yapılacak cenaze töreninde Halk Hareketi adına AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Andros Kiprianu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 22, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Dimitris Hristofyas’ın cenaze töreni programı belli oldu.

İşte AKEL tarafından yapılan açıklama:

AKEL Merkez Komitesi yoldaş Dimitris Hristofyas’ın son yolculuğuna uğurlanacağı cenaze töreninin yapılacağı 25 Haziran 2019 Salı günü de dâhil olmak üzere 4 gün boyunca yas ilan etti. Cenaze töreni devlet tarafından karşılanarak Lefkoşa’nın Strovolos bölgesindeki Ayia Sofia Kilisesi’nde saat 17.00’de gerçekleştirilecek ve ardından Makedonitissa Kabristanlığı’nda defnedilecek. Kikkos Mitropoliti Nikoforos tarafından yapılacak cenaze töreninde Halk Hareketi adına AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Andros Kiprianu konuşacak.

Dimitris Hristofyas’ın naaşı Salı günü saat 09.00’dan 15.00’e kadar Lefkoşa’daki PEO Genel Merkezi’nde son veda için katafalka konulacak. Aile saat 16.00-17.00 arası kilisede Kıbrıs siyasi camiasından, kamu yetkililerinden, yurtdışından siyasal şahsiyetlerden ve yabancı ülkelerin Kıbrıs’taki diplomatlarından taziyeleri kabul edecek.

Cenaze töreninde çelenk konulması yerine Halk Dayanışma Ağı’na ve Meslektaşlara Destek Derneği’ne bağışta bulunulacak.

25 Haziran 2019 Salı günü de dâhil olmak üzere yas ilan edilen 4 gün boyunca AKEL bürolarında ve Halk Hareketi binalarında bayraklar yarıya indirilecek. AKEL kadroları bu günler boyunca siyasi programlara katılmayacak ve Temsilciler Meclisi’nden oturumlarının ertelenmesi istenecek. AKEL Genel Sekreteri’nin bürosuna ve AKEL’in bütün İlçe Komiteleri’nin bürolarına Dimitris Hristofyas’ın fotoğrafı asılacak.

24 Haziran Pazartesi gününden itibaren AKEL Merkez Komitesi ve bütün İlçe Komiteleri binalarında taziye defteri açılacak. Taziye defteri Pazartesi günü 09.00-18.00 ve Salı günü 09.00-12.00 saatleri arasında halka açık olacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık