AktüelEkonomi PolitikPolitikaGirne’de tarihi yapı üzerinde kazı

Sosyal medyada Batuhan Halim isminde bir vatandaşın paylaşımı gündem oldu. Girne’de bulunan bir antik yapının üzerinde kazı yapan iş makinesinin görüntülendiği video tepki çekti. Batuhan Halim isimli vatandaş paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Girne şehrin merkezinde Eski Çalışma sigorta dairesi olduğu yerde kazma işi veya inşaat yapılıyor. KAZI YAPILAN YER ANTİK MEZARIN üstü. Bu bölgede bir çok tarihi oyuk kaya mezar var. Hatta bu bahçede inşaat yapılamaz denilmiş mal sahibine.”    
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 11, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Sosyal medyada Batuhan Halim isminde bir vatandaşın paylaşımı gündem oldu.

Girne’de bulunan bir antik yapının üzerinde kazı yapan iş makinesinin görüntülendiği video tepki çekti.

Batuhan Halim isimli vatandaş paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Girne şehrin merkezinde
Eski Çalışma sigorta dairesi olduğu yerde kazma işi veya inşaat yapılıyor.

KAZI YAPILAN YER ANTİK MEZARIN üstü.

Bu bölgede bir çok tarihi oyuk kaya mezar var.

Hatta bu bahçede inşaat yapılamaz denilmiş mal sahibine.”

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©