AktüelPolitikaYaşam“Birlikte Daha Güzel” etkinliği gerçekleşti

Dünya Mülteciler Günü bağlamında düzenlenen “Birlikte Daha Güzel” etkinliği 21 Haziran Cuma günü Lefkoşa, Lefkeliler Hanı’nda gerçekleşti. Yapılan açıklama şöyle: Bu ada #BirlikteDahaGüzel Lefkoşa Türk Belediyesi Mülteci Hakları Komisyonu ve Mülteci Hakları Derneği’nin, Akdeniz Avrupa Sanat Derneği, Hastanın Sesi Projesi, Kıbrıs Türk Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi, Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı, Kuir Kıbrıs Derneği, SOS Çocuk Köyü Derneği, Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği ve Vois Kıbrıs ile ortaklık içerisinde düzenlediği çok kültürlü etkinlikte mültecilerle...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 23, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Dünya Mülteciler Günü bağlamında düzenlenen “Birlikte Daha Güzel” etkinliği 21 Haziran Cuma günü Lefkoşa, Lefkeliler Hanı’nda gerçekleşti.

Image may contain: one or more people, night, fire and outdoor

Yapılan açıklama şöyle:

Bu ada #BirlikteDahaGüzel

Lefkoşa Türk Belediyesi Mülteci Hakları Komisyonu ve Mülteci Hakları Derneği’nin, Akdeniz Avrupa Sanat Derneği, Hastanın Sesi Projesi, Kıbrıs Türk Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi, Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı, Kuir Kıbrıs Derneği, SOS Çocuk Köyü Derneği, Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği ve Vois Kıbrıs ile ortaklık içerisinde düzenlediği çok kültürlü etkinlikte mültecilerle dayanışma, insan hakları, ırkçılık ve ayrımcılık karşıtlığı mesajlar öne çıktı.

Müzik #BirlikteDahaGüzel

Image may contain: 6 people, people sitting

Dünya mülteciler günü bağlamında müzisyenler de mültecilerle dayanıştı. Etkinlikte DJ Uncle Mete, The Great Flood, Gizem Akbil ft. Caravan Blue, The Consonants, Bunfyah ve DJ Pan Khaos gönüllü sahne aldılar.

Dayanışma #BirlikteDahaGüzel

Image may contain: 1 person, on stage, sky and outdoor

Kıbrıs Türk Barolar Birliği İnsan Hakları Komitesi, Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, Kuir Kıbrıs Derneği, Mülteci Hakları Derneği, SOS Çocuk Köyü Derneği, Sosyalleşin Projesi, Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği ve Vois Kıbrıs bilgi standları ile yer aldı.

Yemek #BirlikteDahaGüzel

Image may contain: one or more people, people on stage, people playing musical instruments, night, concert and outdoor

Ayrıca, Orta Doğu ve Afrika’dan yöresel yemekler ve Grön Vegan Kitchen’ın kurduğu vegan yemek standı büyük ilgi gördü.

Resim yapmak #BirlikteDahaGüzel

Image may contain: one or more people, night and close-up

Çocuklar için boyama aktivitesinin de gerçekleştiği etkinlik sonunda çocukların boyadığı kumaş sergilendi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık