AktüelÇağdaş ÖğüçGazeddablogKutunun dışında düşün! – Çağdaş Öğüç

Salgın kaosu arasında paldır küldür seçime gidiyoruz.
Çağdaş Öğüç Çağdaş ÖğüçEylül 5, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı

Salgın kaosu arasında paldır küldür seçime gidiyoruz. Her zamanki gibi, “bu seçim başka seçim” sloganları arasında sürüklendiğimiz seçim maratonu, bu kez halkı gerçekten ilgilendirmese de, partili gençler ve parti yöneticileri arasında heyecan yükseliyor gibi…

Bugün, Gazedda Kıbrıs’ta Erhürman’ın sloganı ile ilgili bir yazı paylaşıldı. Yazıda, Erhürman’ın sloganının daha önce Derviş Eroğlu’nun kullandığı sloganla aynı olduğu falan filan yazıyor. Yazı okunsa, Eroğlu’nun ana sloganı yanında, “doğrusu” sloganının da kullanıldığının ifade edildiği görülebilir. Ancak, bunu okuyan CTP’li arkadaşlar, Erhürman’ın ikinci tura kalma ihtimali olduğu için bizlerin panik yaşadığını düşünüyor. Bir başkası da, Akıncı’nın kaybedeceği için stres olduğumuzu.

***

En başından belirteyim. Bireysel boykotların bir sonuca varmayacağını biliyorum.

Bu seçimde; ilk  ya da olası ikinci turda oy vermeyeceğim. Derdim boykot yapmak değil. Derdim oy verecek bir aday bulamamak.

Buna gerekçe olarak şunu gösterebilirim;

adayların tamamı; kendine sağ veya sol diyen adayların hepsi, kktc’nin var olma iddiası ve sonsuza dek yaşaması üzerine seçimlere giriyor. Türkiye’nin Kıbrıs’taki işgalini tartışmaya dahi açmıyor. Büyük patronların Doğu Akdeniz üzerindeki paylaşım savaşı ile ilgili herhangi bir düşünce ortaya koymuyor. Laf kalabalığı arasında içi boş sözlerle seçime gidiyoruz.

“‘Ben daha iyi çözerim’ ya da “ben daha iyi kktc’yi yaşanabilir bir toprak haline getiririm'” safsatası benim ilgi alanıma girmiyor.

Adaylarınızın hayallerinden daha farklı bir gelecek arzuluyorum… Çünkü biliyorum ki, adaylarınızın oturmasını arzuladığınız o koltuk, ne size, ne bana, ne de seçilecek olan adayınıza ait olmayacak.

Bu sebeple de, herhangi bir kişiye getirilecek eleştiri, diğerinin kazanması için yapılmayacak bu sayfada. Hangisi kazanırsa kazansın, benim için fark etmez; esas patron meclisinizin karşısında beklediği sürece…

Tavsiyem, bu fantastik yanılsamanızdan vazgeçmenizdir… Bir aday kazansın diye, diğer aday hakkında çalışmalar yürütmüyorum. Çünkü böyle bir gayem yok.

11 kişilik, haya kokusuyla donatılmış cumhurbaşkanlığı takımından herhangi birine, herhangi bir zaman diliminde oy vermeyeceğim.

Çizdiğiniz kalıplar o kadar dar ki; ya bendensin ya ondan düşüncesi sizleri bitiriyor. Kutunun dışına çıkın… Gördüğünüz dünyanın dışında başka bir dünya daha var.

Hayır, ikinizden de değilim. Takım da tutmuyorum… Üzülüyorum sadece bu halinize!

Hade şimdi, yeyin birbirinizi… Hayırlı seçimler!

Çağdaş Öğüç

Çağdaş Öğüç

Koskoca dünyada, doğmak için bölünmüş bir kara parçasını buldu. Bir sürü eğitim süreci geçirdi. Uzun yıllar Kıbrıs'ın kuzeyinde bulunan gazetelerin internet servislerinde gece gündüz demedi; hizmet verdi. Hak ettiği maddi/manevi hiçbir hakkı alamadı. Sektör değişti, gazeteci olmak isteyen bireylere bir şeyler anlatıyor.

Music will never ends..