AktüelGazedda'nın Gündemi“Doğrusu” sloganı daha önce Eroğlu tarafından kullanıldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı ve Genel Başkanı Tufan Erhürman'ın kullandığı "Doğrusu" sloganının daha önce 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından kullanıldığı ortaya çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 5, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı ve Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın kullandığı “Doğrusu” sloganının daha önce 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından kullanıldığı ortaya çıktı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı ve Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın kullandığı “Doğrusu” sloganının, 2015 seçimlerinde de kullanıldığı ortaya çıktı.

Fotoğraf: Mustafa Billur

Derviş Eroğlu, 2015’te gerçekleşen ve ikinci turda şimdiki Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya seçimi kaybettiği Cumhurbaşkanlığı seçiminde “tabii ki Eroğlu” sloganının yanında “Doğrusu” sloganını da kullandı.

Konuyu kişisel sosyal medya hesabından ortaya çıkaran Billur, “insan slogan bulmadan, karar vermeden önce hiç olmazsa bir siyasi geçmişi, literatürü taramaz mı?” diye sordu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..