AktüelGazeddablogBen sokağın sesini duydum yine – Mehmet Seyis

“Meskun Mahalde Suç İşlemeye Meyilli Bir Halde Dolaşırken Tutuklanmıştır.”
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bu makale ilk kez 11 Mart tarihinde Mehmet Seyis’in kişisel sosyal medya hesabında yayımlanmış, yazarın izniyle okurlarımızın bilgisine getirilmiştir.


“Meskun  Mahalde  Suç  İşlemeye  Meyilli  Bir Halde Dolaşırken Tutuklanmıştır.” Bu ifade bir tarihte o dönem aza adayı olan Yaşar isimli arkadaşımızın temiz belgesinde yazıyordu.

Aday olacaklardan istenen bu temiz belgesi polis tarafından verilirdi. Işıklarda uyusun Yaşar arkadaşımız ile bu ifadelerden dolayı çok gülmüştük. “Naptın be Yaşar da böyle yazdılar” diye sorardık, Yaşar da gülerek “Ben da bilmem be naptığımı” derdi.

Sonradan öğrendik Yaşar birisine çok kızmış ve “ben ona hesabını sorarım” gibi sözler sarfedip kızdığı şahsın evi çevresinde birkaç  tur atmış. Polİs de gelip Yaşar’ı tutuklayıp içeri getirmiş ama somut bir şey yok tabii. Yaşar aslında kimseye zarar vermemiş.

Artık Yaşar’ı serbest bırakacaklar ama dediğim gibi ortada bir suç yok. Ama “neden tutukladınız adamı” diye sorulursa diye de hemen bu cümle uydurulup adamın karakter belgesine işlenmiş. Sonuçta bu cümleden doğru düzgün bir şey de çıkmadığı için Yaşar’ın adaylığında sakınca görülmemiş.

“Uygunsuz  Hareket, Gizli  İttifak” bu cümle de işte öyle uyduruk bir cümle. Başka bir ülkenin siyasi partisi bizim ülkemizde şube açtı ve faaliyet yapıyor. Bunun ne kadar uygunsuz olduğunu göremeyip de bu uygunsuzluğa karşı çıkanları tutuklayanlar ne yapsınlar?

Yasaların değil de emirlerin kulu olmuşlar bir kere. Hem de kendi insanlarına karşı utanıp sıkılmadan açıkça faşizmle ittifak kurmuşlar o da görülmüş. O zaman uyduruk bir suç icat edilmeli ve akıllarınca haklı çıkmalılar. Uydurmuşlar hemen “Uygunsuz  Hareket, Gizli  İttifak” diye.

Ama yağma yok efendiler yağma yok. Uydurukcular sizi.. Meskun mahalde suç işlemeye meyilli halde dolaşırken yakalandınız.

Eee kolay mı Bekçi Murtaza gibi emir kulu olmak? Onların vazifeleri bizi yok etmekse, bizim de kavgamız bu ülkede var olmak. Ben sokağın sesini duydum yine, belli ki sokak bizi çağırıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık