AktüelEditoryalkoronavirusYayınlarımız evden sürüyor, siz de evde kalın!

Maddi olarak hepimizin zor günler yaşayacağı bu günlerde sizden para talep edecek değiliz.
Editoryal Kolektif Editoryal KolektifMart 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Covid19’un yarattığı yıkımın, virüsün kendisinden çok ekonomik bir bunalıma neden olacağı artık kendini belli göstermeye başladı. Ülkemizde geleneksel yayıncılık yapan bazı gazeteler, matbaaların aldığı kararla bağlantılı olarak yayınlarına sadece internet üzerinden devam edeceğini açıkladı.

Doğru bilgi, teyit edilmiş haberler bugün her zamankinden daha da çok önem taşımaktadır. Bilişim çağında yaşadığımız bu günlerde, internette doğruluğu teyit edilmemiş birçok bilgi gezmektedir. Bu durum, bizler için kaygı verici bir durumdur.

Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu kararlar dolayısıyla, GazeddaKıbrıs Editoryal Kolektifi de evine kapanmış durumdadır. Uzun süre evde kalmaya alışmış insanlar olmadığımız için de evde ne yapacağımızı tam olarak bilemiyoruz. Dolayısıyla, sürekli içerik üreterek hem sizleri teyit edilmiş bilgilerle donatmaya çalışıyor, hem de kendimize bol olan vaktimizi verimli kullanacak bir durum yaratmaya çalışıyoruz.

Bildiğiniz üzere, uzun bir süredir Patreon’dan destek talebimiz bulunmaktadır. Maddi olarak hepimizin zor günler yaşayacağı bu günlerde sizden para talep edecek değiliz. Zaten herhangi bir maddi gelir arayışı içinde olmadan bunca yıldır yayınlarımızı sürdürdüğümüz bilginiz dahilindedir. GazeddaKıbrıs’ı halen destekleyenlere çok teşekkür ederken, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde kimseden ek destek talebimiz olmayacaktır. Yayınlarımızda herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek, teyit edilmiş ve resmi makamların yayınlarını sayfalarımızda yayınlamaya devam edeceğiz.

Virüs tehdidinin halen devam ettiği kara toprağımızda, evden çıkmamanız sadece sizin değil, bizlerin de sağlığı için önem arz etmektedir. Lütfen evde kalın, yalan haberlerden uzak durun ve evinizde beraber yaşadığınız insanlarla ilişkilerinizi geliştirmeye özen gösterin.

Saygılarımızla

GazeddaKıbrıs Editoryal Kolektifi

Editoryal Kolektif

Editoryal Kolektif

Gazeddakıbrıs Editoryal Kolektifi tarafından kaleme alınan değerlendirme yazıları...

LGBT kitapcık