AktüelGazeddablogMustafa Onurer“Peşimde 40 MİT ajanı dolaşıyor”dan “Yoğunlaşan Ölüm Tehditleri”ne …(*) – Mustafa Onurer

Yoruma gerek var mı? Yok bence, birazcık hamaset, birazcık mazlum edebiyatı...
Mustafa Onurer Mustafa OnurerTemmuz 22, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhurbaşkanı Akıncı çok önemli bir açıklama yaptı geçen gün.

Akıncı’nın bu açıklaması satır satır incelenmeye değer.

Açıklama şöyleydi:

“Son zamanlarda ölüm tehditleri yine yoğunlaşmaya başladı. Dünyada bu kadar açık ölüm tehdidi yapılan başka bir Cumhurbaşkanı var mı bilmiyorum. Arkadaşlarımız ilgili yerlere gerekli bildirimleri bugün yaptılar. Bir işe yarar mı onu da bilmiyorum. Yurttaşlarımız dikkatli olmam için uyarı yapıyorlar. Nereye dikkat edeyim? Dıştan bir tehdidi göğüslemek mümkündür. Tehdit gerçekte dıştan olsa da artık ta içerinizden geliyorsa biraz zor. Ancak şunu açıklıkla belirtmek isterim. Ben her gün ölenlerden değilim. Vakti gelmişse bir defa ölürüm; ama toplumumun hak ettiği insanca, onurlu bir yaşama kavuşma mücadelesinden asla vazgeçmem.” (AKINCI- Yenidüzen)

Yani, Akıncı sürekli “ölüm tehditleri” alıyor da, son dönemde “yoğunlaşmaya başladı”. Hatta, o kadar yoğunlaşmış ki, Dünyada bu kadar açık ölüm tehdidi yapılan başka bir Cumhurbaşkanı var mı bilmiyorum.” diye soruyor Akıncı.

Ve, ekliyor hemen, “ Arkadaşlarımız ilgili yerlere gerekli bildirimleri bugün yaptılar. Bir işe yarar mı onu da bilmiyorum”

Anlamadım!

Bir ülkenin Cumhurbaşkanı, Başkomutanı “ölüm tehditleri” alacak ve bunu gerekli yerlere şikayet edecek ve, “Bir işe yarar mı onu da bilmiyorum” diyecek…

Yani, bu ülkenin Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın ve onun emrindeki PGM’nin bu konuda ne yapacağını “bilmiyorum” diyor Akıncı…

Başka ne diyor?

Yurttaşlarımız dikkatli olmam için uyarı yapıyorlar. Nereye dikkat edeyim?” diye yakınıyor…

Neden?

Çünkü, “Dıştan bir tehdidi göğüslemek mümkündür. Tehdit gerçekte dıştan olsa da artık ta içerinizden geliyorsa biraz zor.” diye ekliyor…

Bir dakika!

Ne demek yani, “ Tehdit gerçekte dıştan olsa da artık ta içerinizden geliyorsa…”?

Nasıl yani, “dıştan” ise, nasıl “içerinizden” olabilir?

Hem dıştan, hem içten tehditler mi? Hayır, öyle değil!

Ya nasıl?

Dıştan”dır, ama o “dışınızdaki” aynı zamanda da “içerinizde”dir. Hem de “ta” içerinizde…

Şimdi anladınız mı ne ima ediyor Akıncı? O aslında, “etle tırnak gibi olduklarımızdır bizi ölümle tehdit edenler” mi demek istiyor?

Şimdi, Akıncı’nın şu cümleleri daha anlamlı olur herhalde; “Arkadaşlarımız ilgili yerlere gerekli bildirimleri bugün yaptılar. Bir işe yarar mı onu da bilmiyorum”

Yani, acaba Akıncı şunu mu söylemeye çalışıyor? “Anamızı şey eden Kadı, kime anlatalım hali?”

***

2015 yılında, Cumhurbaşkanlığı seçimi propaganda döneminde, bir TV programında, Türkiye’nin işgalci olduğunu KSP adayı olarak vurguladığımda, Akıncı (o kendini beğenmiş tavrıyla) aynen şu karşılığı vermişti, “Ne yani, devrim mi yapalım? Silahlanıp dağa mı çıkalım?”

Halbuki ben “dağa çıkmaktan falan” bahsetmiyordum, tersine “dağdan gelenin, bağdakini kovmasına karşı çıkmak”tan bahsediyordum.

Akıncı’nın bugün, “ta içerinizden” dediklerini iyi ve doğru tahlil etmekten ve politikalarımızı ona göre belirlemekten bahsediyordum…

Akıncı, ne demek istediğimizi o gün anlamadı, anlamak istemedi, bugün de anlamadı, anlamak istemiyor.

Biz 20 Temmuz adamızın işgalinin başladığı gündür diyoruz…

Akıncı, “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramınız Kutlu Olsun!” diyor…

O zaman, size de kutlu olsun sayın Akıncı!

***

Akıncı’nın son cümleleri ise şöyle, “Ancak şunu açıklıkla belirtmek isterim. Ben her gün ölenlerden değilim. Vakti gelmişse bir defa ölürüm; ama toplumumun hak ettiği insanca, onurlu bir yaşama kavuşma mücadelesinden asla vazgeçmem.”

Yoruma gerek var mı? Yok bence, birazcık hamaset, birazcık mazlum edebiyatı…

Yoksa, yakında seçim mi var?!?

(*)Not: Başlıktaki, “Peşimde 40 MİT ajanı Dolaşıyor”un anlamı ne? E, onu da siz bulun…

Mustafa Onurer

Mustafa Onurer

LGBT kitapcık