Gazedda'nın GündemiErsin Tatar’a 10 soru

Erhürman ve Akıncı'nın ardından adaylığına kesin gözüyle bakılan bir diğer isim ise UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, nam-ı diğer “Come on Ers”.
Editoryal Kolektif Editoryal KolektifAralık 17, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaştıkça, olası adayların süreç içerisindeki pozisyonları da ortaya çıkıyor. Erhürman ve Akıncı’nın ardından adaylığına kesin gözüyle bakılan bir diğer isim ise UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, nam-ı diğer “Come on Ers”.

Gazedda Editoryal Kolektifi olarak Akıncı ve Erhürman’a yönettiğimiz sorular gibi Tatar’a da hangi soruları yönelteceğimizi tartışırken, politika dışında kalarak, Sn. Tatar’ın ilgi alanlarına yönelik sorular hazırlamayı daha uygun gördük.

Ve biz de samimi bir şekilde aklımıza gelen soruları kendisine yöneltmeyi tercih ettik.

İşte Ersin Tatar’ın cevaplaması gereken  sorular:

1- Henüz Başbakan olmadan önce manzara fotoğrafı paylaştığınızı sanarak seks yapan köpeklerin fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşmıştınız. Bu fotoğraf ile hayvanların özel hayatına müdahale ettiğinizi düşünüyor musunuz?

2- İngiltere liglerinde “Come On Ers” diye nam saldığınızı yedi düvel biliyor. Fakat kimse futbol geçmişinizde İngiltere liglerinde kaç gol attığınızı bilmiyor. Bizleri bu konuda aydınlatabilir misiniz? Bu gollerin kaçı kafa golü idi?

3- Başbakan olduğunuz günden beridir diplomatik yerine, çok yoğun telematik temaslar içerisinde olduğunuzu gözlemliyoruz. Neredeyse haftada bir Türkiye’nin başka bir şehrine gidiyorsunuz, sırayla televizyon kanallarını geziyorsunuz. Kktc başbakanlığında gerçekten yapacak hiç mi iş bulamıyorsunuz?

4-  Maraş’ın Las Vegas olacağını söylemiştiniz. Peki ışıklarının ne renk olacağı konusunda karar verdiniz mi?

5- Kulislerde sürekli dillendirdiğiniz “AB içinde iki devletli çözüm” formülünü son yaptığınız Strazburg ziyaretinde Avrupa Parlamentosu’ndaki kafede çalışan emekçi arkadaşımıza sunduğunuz ve hemfikir olduğunuz söyleniyor. Doğru mu?

6- Uzun tartışmalardan sonra Türkiye dışında başka bir ülkeye tutuklanmadan gidebileceğinizi ispat ettiniz, tebrik ederiz. Ünlü mağaza Harrods’tan selfie gönderdiniz fakat söz verdiğiniz London Eye’dan göndermediniz. Sebebi nedir?

7- Rakibiniz Erhürman bütçe görüşmeleri sırasında “Başbakan’ın ayrı bir dünyası var, bize hangi alemden sesleniyor” diye sormuştu. Kıbrıs’ın kuzeyine düşen füzeden dahi haberiniz olmamıştı. Gerçekten başka bir gezegende mi yaşıyorsunuz?

8- Türkiye’deki AKP hükümetinin sizi açıkça destekleyeceği konuşuluyor. Daha önceki farklı seçimlerde Talat ve Küçük de açıkça desteklenmiş ve her ikisi de kaybetmişti. Kaybederseniz UBP Genel Başkanlığından da olacağınızı ve bu ülkeyi sizin gibi bir başbakandan mahrum bırakacağınızın farkında mısınız?

9-  Gerçekten Başbakan olduğunuzu düşünüyor musunuz, yoksa daha çok Talk Show programı sunucusu olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?

10- Hükümetinizi kurarken Özersay’a aday olmayacağınızı ve onu destekleyeceğinizi söylemiştiniz. Şimdi aday oluyorsunuz. Bir insanın duyguları ile oynamak nasıl bir duygu? Üzülmüyor musunuz?

Fotoğraf: Senih Çavuşoğlu

Editoryal Kolektif

Editoryal Kolektif

Gazeddakıbrıs Editoryal Kolektifi tarafından kaleme alınan değerlendirme yazıları...

LGBT kitapcık

Benzer İçerikler