EditoryalGazedda'nın GündemiErsan Saner’in ne demek istediğini anlamadık!

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ersan Saner, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın The Guardian'a verdiği demeçle ilgili "kınama" mesajı yayımladı.
Editoryal Kolektif Editoryal KolektifŞubat 9, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ersan Saner, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın The Guardian’a verdiği demeçle ilgili “kınama” mesajı yayımladı.

“Kınama” kelimesini tırnak içine aldık çünkü GazeddaKıbrıs Editoryal Kolektifi olarak verilmek istenen mesajı anlamadık.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Özer Kanlı’nın e-mail adresi aracılığıyla basına servis edilen açıklamayı anlamak için GazeddaKıbrıs Editoryal Kolektifi olarak bir araya geldik. Basın açıklamasını bir saat boyunca tartışmamıza rağmen, ortak bir sonuca ulaşamadık.

Hal böyle olunca, Kolektif olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na müfredatı güncellemesi yönünde bir çağrı yapma kararı aldık. Ülkeyi idare edenlerin Türkçe dilbilgisine hakimiyeti bu seviyedeyken, Eğitim Bakanlığı’na çağrı yapmadan duramazdık…

Niye böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldığımızı eminiz ki merak ediyorsunuz… Merakınızı gidermek adına, üzerine tartıştığımız açıklamanın “kilit” satırını sizler için buraya bırakıyoruz. Yazılan cümleyi anlamlandırma sürecinde sizlere bol şans dileriz.

“Sayın Akıncı’nın buna rağmen, Türkiye’nin, Rusya’nın Kırım’da yaptığını burada yapması söz konusuymuş gibi sorulan bir soruya gereken yanıtı vermemesi, tarihi gerçeklere aykırı bir şekilde ve Türkiye’yi üzecek ifadelerle Hatay’ın Türkiye’ye katılması benzeri bir durumun KKTC için yaşanmasına izin vermeyeceğini ifade etmesi seçim uğruna yapılsa da kabul edilmezdir.”

Editoryal Kolektif

Editoryal Kolektif

Gazeddakıbrıs Editoryal Kolektifi tarafından kaleme alınan değerlendirme yazıları...

LGBT kitapcık