AktüelEkolojiEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiÖzel HaberPolitikaYaşamÇatoz’da Babutsalar tehlike altında (Foto Haber)

Daha önce Kapalı Maraş bölgesinde başgösteren ve yayılan Babutsa hastalığı, tekrar başgösterdi. Bu kez Çatoz’daki babutsalarda gözüken hastalık, köylüyü huzursuz etti. Sosyal medyan Ali Kahvecioğluları isimli köylülünün yaptığı paylaşımda hastalığın babutsalar üzerinde oldukça ilerlediği gözükmekte. Gazeddakıbrıs’a konuşan köy sakini ve üretici Ali Kahvecioğluları 50 dönümlük arazi üzerinden köyün tarihinden kalmak yüzlerce babutsa kökü olduğunu ifade ederek, çok ciddi bir tehlike ile yüz yüze olduklarını vurguladı. Beyaz pamukların içinde böcekler olduğunu ve patlatıldığı zamanda içinden kan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 22, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Daha önce Kapalı Maraş bölgesinde başgösteren ve yayılan Babutsa hastalığı, tekrar başgösterdi.

Bu kez Çatoz’daki babutsalarda gözüken hastalık, köylüyü huzursuz etti.

Sosyal medyan Ali Kahvecioğluları isimli köylülünün yaptığı paylaşımda hastalığın babutsalar üzerinde oldukça ilerlediği gözükmekte.

Gazeddakıbrıs’a konuşan köy sakini ve üretici Ali Kahvecioğluları 50 dönümlük arazi üzerinden köyün tarihinden kalmak yüzlerce babutsa kökü olduğunu ifade ederek, çok ciddi bir tehlike ile yüz yüze olduklarını vurguladı.

Beyaz pamukların içinde böcekler olduğunu ve patlatıldığı zamanda içinden kan aktığını aktaran Kakvecioğluları, Tarım Dairesi’nin konuyla ilgilenmesi gerektiğini kaydetti.

Kapalı Maraş’tan yayılan hastalık: Babutsalar tehlike altında

 

Maraş’ı kurutmuştu

Söz konusu hastalık geçen yıl Kapalı Maraş bölgesinde gözükmüş ve Maraş’ın tamamındaki babutsaları kurutmuştu.

İşte kapalı Maraş’tan yayılan hastalığın fotoğrafları

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık