NASA: Küresel ısınmayla anormal soğuk dalgaları gelecek!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) kürsel ısınma konusunda yoğun çalışmalarını sürdürüyor. Yeni iklim araştırmasını yayınlayan NASA’nın verileri pek son derece olumsuz. NASA, gelecekte anormal düzeyde soğuk dalgaları beklediklerini açıkladı.

Dr. Tony Philips ve Kıdemli Araştırma Bilimcisi Martin Mlynczak yaptıkları araştırma sonucunda Güneş’in eskisi kadar verimli olmadığını ve bu etkilerinin gitgide hissedilmeye başlanacağını belirtti. Yapılan uydu çalışmalarında Termosfer’de soğuma ve buna bağlı daralma olduğu dikkatleri çekmiş durumda.

UZAY ÇAĞI SOĞUKLARI

NASA Kıdemli Araştırma Bilimcisi Martin Mlynczak nitrik oksit seviyesinin olması gerektiğinden 10 kat kadar daha düşük olduğunu belirterek, çok yakında uzay çağı için rekor soğukların görülme ihtimalinin bulunduğunu belirtti. Mlynczak bunun için henüz yeterli seviyenin oluşmadığını ancak birkaç ay içinde olabileceğini de ekledi. Geçtiğimiz yıl NASA tehlikenin boyutunu gözler önüne sermek için 1880’den günümüze olan değişikliği gösteren materyalleri yayınlamıştı.

Eğer NASA’nın araştırmaları kesin doğru olduğu kabul edilirse, çok yakın zamanda NASA’nın beklediği  anormal düzeydeki soğuklar adeta ünlü bilim-kurgu/Fantezi film serisi Yıldız Savaşları’nı (Star Wars) andırabilir.