‘5. Cyprus Jazz & World Music Showcase’ Kasım 2018’de Düzenleniyor

Kıbrıs’ın güneyinde Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Müzik Bilgilendirme merkezi ve Riyalto Tiyatrosu, 23 ve 24 Kasım’da Limasol’da bulunan Riyalto Tiyatrosunda “5. Cyprus Jazz & World Music Showcase 2018” adlı bir etkinlik düzenliyor.

Kıbrıs Haber Ajansı’nın haberine göre, etkinliğin başlıca misyonu gerek Kıbrıs toplumuna gerekse yurt dışından profesyonellere iki günlük etkinlik sırasında, daha geniş doğaçlama müzik alanında faaliyet gösteren müzisyenlere ve gruplara sanatsal ifadede bir adım sunmak, çağdaş Kıbrıs müziği yaratma alanında kapsamlı ve dinamik bir resim sunmak. Aynı zamanda, gelişen ağlar ve eğitim faaliyetleri üzerine odaklanmak olacak.

Bu yıl da yine uluslararası müzik çevrelerinden katılımcılarla paneller düzenlenecek ve uluslararası müzik alanına çalışma yapıları ve mekanizmaları hakkında farkındalık yaratma amacıyla Kıbrıslı müzisyenler bilgilendirilecek.

Etkinliğe ayrıca, Kıbrıs müziğini yakından tanımaları amacıyla uluslararası müzik çevrelerinden festival organizatörleri ve uzmanları davet edilecek. Başlıca hedef, daha sonraki aşamada Kıbrıslı sanatçıların uluslararası festival ve örgütlere katılarak, deneyimlerini ve sanatsal pratiklerini uluslararası düzeyde tanıtmak.

Bu amaçla, ilgi gösteren müzik gruplarına katılım başvurularını 12 Eylül 2018 Cuma gününe kadar elektronik adres: ntiac@rialto.com.cy’e göndermeleri rica edilir.

İlgililer katılım başvuru formlarına ve gerekli bilgilere Kültür Hizmetleri’nin internet sayfasından ulaşılabilir: (http://enimerosi.moec.gov.cy/e/apy).