AktüelÖzel HaberUsülsüzlükler raporlandı ama Fuat Azimli hala görevinde

Geçtiğimiz hafta yayınlanan ve birçok usulsüzlük ile yanlış uygulamayı gün yüzüne çıkartan Ombudsperson raporuna rağmen, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi müdürü Fuat Azimli hakkında somut bir adım hala atılmadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 25, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Gazedda-özel

Geçtiğimiz hafta yayınlanan ve birçok usulsüzlük ile yanlış uygulamayı gün yüzüne çıkartan Ombudsperson raporuna rağmen, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi müdürü Fuat Azimli hakkında somut bir adım hala atılmadı.

Azimli ile ilgili olarak biri 2018 diğeri ise geçtiğimiz hafta yayınlanan iki farklı raporda “yetki aşımı”, “yanlış uygulama” ve “usulsüzlük” uygulamaları, Ombudsperson raporları ile de tespit edilip kamu oyu ile paylaşılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporun arıdından Özersay, konuyu gündeme aldıklarını ve soruşturma başlattıklarını açıklamıştı.

Bununla birlikte müdür Fuat Azimli, soruşturma süresincede görevine devam etmekte, soruşturma sonuçlana kadar açığa alma gibi bir karar üretilemedi.

Gazedda güvenilir kaynaklardan Özersay’ın, soruşturmanın sonucuna göre görevden alma dahil her türlü adımı atmaya hazır olduğu öğrenildi.

4’lü koalisyon döneminde de kriz olmuştu

Eski Eserler ve Müzeler Dairesi müdürü Fuat Azimli ile ilgili geçtiğimiz yıl yayınlanan raporun ardından hükümette küçük çaplı bir kriz yaşanmış ve hükümet paydaşlarının rahatsızlığına rağmen Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, usulsüzlükleri ve yanlış uygulamaları ortaya çıkan Fuat Azimli hakkında bir adım atmamıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft