AktüelGazeddablogNuri SılayTehdit ve saldırılara inat dayanışmamızla ilerlemeye devam edeceğiz | Nuri Sılay

Korkmuyoruz, susmayacağız.
Nuri Sılay Nuri SılayMayıs 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İlk yayın hayatına başladığımız günden bugüne yıllar geçti.

Bugüne kadar birçok sıkıntı ve engeli aşarak geldik.

Kısıtlı ve zor imkânlarla, sadece dayanışmayla ilerledik.

Medyayı patronların ve mafyanın “düdüğü” haline getirenlere inat, alternatif bir yayıncılığın, taraflı bir yayıncılığın, kolektif bir yayıncılığın yaşaması gerektiği inanç ve inadımızla ilerledik ve ilerlemeye devam edeceğiz.

Açık ve aleni bir şekilde tehdit, şantaj ve siber saldırılarla bizi susturmayı başaracaklarını zannedenlere buradan bir kez daha şunu tekrarlayalım; ayyuka çıkan devlet-mafya ilişkilerini parayla susup görmezden gelenlere inat konuşmaya, barış gazeteciliğine, insan hak ve özgürlüklerine olan bağlılığımıza devam edeceğiz.

Her türlü ekonomik ilişkiden uzak, okuyucularımızın maddi ve manevi desteğiyle, alternatif yayıncılık ısrarı olan diğer gazetelerle dayanışmayla ifademizi ortaya koymaktan hiçbir zaman geri duymayacağız.

Kaybedecek bir şeyi olanlar korkar. Bizim kaybedeceğimiz hiçbir çıkar ilişkimiz olmadı, olmayacak. Bize saldıran ve bu ülkedeki birçok kurumun üzerine çöreklenen, parasıyla ve tehditleriyle herkesi satın alabileceğini zanneden karanlık çevrelere mesajımız budur.

Gazeddakıbrıs Editoryal Kolektif’i uzun bir aranın ardından yeniden editörlük görevini bana verdi. Bu sürede kısıtlı imkânlarla birlikte birçok şeyi başardığımız, Gazeddapod ve Gazeddawebtv ile Gazedda’nın daha da genişlemesine katkıda bulunan herkese, bir önceki editörümüz sevgili Hasan Yıkıcı’ya, son editörümüz sevgili Çagdaş Öğüç’e tüm Gazedda okuyucuları ve destekçileri adına sonsuz teşekkürler.

Editörün kim olduğundan bağımsız, dayanışmamızla ve kolektif çabamızla ilerlemeye devam edeceğiz.

Gazedda büyümeye ve konuşmaya, rahatsız etmeye ve düşündürmeye devam edecek. Sizin rahatsızlığınız Gazedda’yı yaşatan herkesin başarısıdır. Korkmuyoruz, susmayacağız.

Ve son olarak bir kez daha Gazedda’ya yapılan gibi ağır bir saldırıyla susturulmak istenen Özgür Gazete ve diğer yayınlarla elimizdeki tüm imkânlarla dayanışmaya, birlikte hareket etmeye, daha fazla işbirliği alanı yaratmaya devam edeceğiz.

Bizler tüm bu süreçleri yaşarken, parmağının arkasına saklanarak tüm yaşananları görmezden gelip tek kelime etmeye çekinen sözüm ona gazetecileri, ifade özgürlüğünün mafya tarafından ortadan kaldırılmak istendiği bu ortamda üç maymunu oynayan siyasileri not etmeye ve deşifre etmeye devam edeceğiz.

Nuri Sılay

Nuri Sılay

Antimilitarist | Vicdani Retçi | Barış Aktivisti

LGBT kitapcık