AktüelMüzikYaşamSosyal medyada viral oldu: #susamam

Türkiye'de bu grup rapci, sosyal ve ekolojik sorunlara dikkat çekmek amacıyla bir video hazırladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 6, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Türkiye’de bu grup rapci, sosyal ve ekolojik sorunlara dikkat çekmek amacıyla bir video hazırladı.

#susamam isimli video klipte, Şanışer ft. Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel, Kamufle isimli rapciler yer, tematik konularda besledikleri şarkıları okumakta.

Ekoloji, kuraklık, şiddet, kadına şiddet, hayvan hakları, demokrasi, yargı, intihar, eğitim, kentleşme gibi temaların işlendiği video, kısa bir süre içerisinde sosyal medyada viral oldu, 1 milyon dinleyiciye ulaştı.

Sosyal medyada yapılan yorumlar arasında #susamam kaydı ile rap müziğin politik ve sosyal konulara duyarlı duruşunu yeniden kazanmaya başladığı yönünde.

İşte video:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık