AktüelGazedda'nın GündemiŞaka gibisiniz: Müze gemideki 128 rakamını sildiler!

GazeddaKıbrıs’ın sırf eğlence olması amacıyla, Çıkarma Plajı’na kurulması planlanan Müze Gemi’nin üstündeki Ç128 yazısı ile ilgili yaptığı haberin ardından, gemideki Ç128 ibaresinin silindiği ortaya çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 7, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

GazeddaKıbrıs’ın sırf eğlence olması amacıyla, Çıkarma Plajı’na kurulması planlanan Müze Gemi’nin üstündeki Ç128 numarasıyla ilgili yaptığı haberin ardından, gemideki Ç128 ibaresinin silindiği ortaya çıktı.

1974’te Türkiye’nin Kıbrıs’a yönelik başlattığı harekatta kullanılan gemi Çıkarma Plajı’na kurulmaya başlandı. Ç128 numaralı gemiyle ilgili geçtiğimiz gün yaptığımız haberin ardından, bahsi geçen numaranın kaldırıldığı öğrenildi. GazeddaKıbrıs’ın konuyla ilgili edindiği bilgide, silinen yere “Müze Gemi” yazılacağı da öğrenildi.

Geminin her iki tarafında da bulunan numaranın kazınarak silindiği ise dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz gün yapılan haberde, geminin üstündeki numaraya atıfta bulunarak, numaranın, kktc’li yetkililerden Recep Tayyip Erdoğan’a bir mesaj olarak algılandığını söylemiştik. Bilindiği üzere 128 numarası, Türkiye’de Merkez Bankası’ndan kaybolan 128 milyar Dolar’ı anımsattığı için ciddi tartışmalara sebep olmuştu.

İlgili haber için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık