AktüelYaşamMardo Mağusa’da yine kaçak inşaat başlattı!

Mağusa Suriçi’nde tarihi Namık Kemal Meydanı’nda daha önce İş Bankası şubesi olarak kullanılan ve el değiştirerek, Mardo olarak hizmete giren iş yerinde yine kaçak inşaat başladı!
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 30, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Mağusa Suriçi’nde tarihi Namık Kemal Meydanı’nda daha önce İş Bankası şubesi olarak kullanılan ve el değiştirerek, Mardo olarak hizmete giren iş yerinde yine kaçak inşaat başladı!

2020 yılınan başında Mağusa Suriçi’nde vizelenen projeye uygun olmayan inşaat başladı şeklinde yaptığımız haber sonrası geri adım atan Mardo yönetimi, aynı noktada yine inşaat çalışmalarına başladı. Tarihi Mağusa Suriçi’nde, Mardo olarak kullanılan iş yeri üstüne kaçak inşaat başladı. Yapı, Mağusa Belediyesi tarafından verilen izne aykırı olarak sürdürülüyor.

Bilindiği üzere, Mağusa suriçinde 2 kat kuralı bulunuyor. Mardo, başlattığı inşaat ile 3’üncü kata çıkmaya başladı.

Daha önce de yapmışlardı

Mardo daha önce de aynı bina üzerinde izinsiz inşaat başlatmıştı. 2020 yılı başında belediye tarafından vizelenen proje, bilgi verilmeden değiştirilmiş, inşaat, proje ile herhangi bir uyum gözetmeksizin sürdürülmekteydi.

İnşaat sırasında bahsi geçen mekana dikilen direklerle ilgili GazeddaKıbrıs’ın yaptığı araştırmada, Suriçi’ne yönelik yapılan bu projede direkleri kapsayan bölümün olmadığı belirlenmişti.

Yapılan haber sonrası inşaat durduruldu

Namık Kemal Meydanı’nda daha önce İş Bankası şubesi olarak kullanılan ve el değiştiren mekanda yapılan inşaata kurulan direkler, 28 Ocak’ta yaptığımız haber sonrası kaldırılmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık