AktüelGazedda'nın GündemiMağusa Suriçi’nde vizelenen projeye uygun olmayan inşaat yapılıyor

Mağusa'da belediye tarafından vizelenen proje, bilgi verilmeden değiştirildi. İnşaat, proje ile herhangi bir uyum gözetmeksizin sürüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 28, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Mağusa’da belediye tarafından vizelenen proje, bilgi verilmeden değiştirildi. İnşaat, proje ile herhangi bir uyum gözetmeksizin sürüyor.

Mağusa Suriçi’nde tarihi Namık Kemal Meydanı’nda daha önce İş Bankası şubesi olarak kullanılan ve kısa süre önce el değiştiren mekanda inşaat çalışmaları başladı.

Daha önce İş Bankası olarak kullanılan daha sonra yabancı bir yatırımcı ve Mardo’nun ortaklığı ile satın alınarak tadilata başlanan mekanda, belediyenin verdiği izin dışında inşaat faaliyeti yürütüldüğü ortaya çıktı.

İnşaat sırasında bahsi geçen mekana dikilen direklerle ilgili GazeddaKıbrıs’ın yaptığı araştırmada, Suriçi’ne yönelik yapılan bu projede direkleri kapsayan bölümün olmadığı belirlendi.

Belediyenin vizelediği projede direk detayının olmadığı belirtilirken, bilgisine başvurulan mimarlar ise, yapılanın vizelenen proje ile uyumlu olmadığını ifade etti.

Öte yandan, Belediyenin konuyla ilgili şirketle iletişime geçtiği ancak, inşaatla ilgili olarak herhangi bir düzeltme yapılmadığı ve vizelenen proje dışındaki çalışmaların halen devam ettiği öğrenildi.

Yabancı bir yatırımcı desteği ve Mardo ortaklığıyla satın alınan mekanın, Mağusa Suriçi’ne canlılık katması hedeflenmekteydi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft