AktüelGazedda'nın GündemiMağusa Suriçi’nde vizelenen projeye uygun olmayan inşaat yapılıyor

Mağusa'da belediye tarafından vizelenen proje, bilgi verilmeden değiştirildi. İnşaat, proje ile herhangi bir uyum gözetmeksizin sürüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 28, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa’da belediye tarafından vizelenen proje, bilgi verilmeden değiştirildi. İnşaat, proje ile herhangi bir uyum gözetmeksizin sürüyor.

Mağusa Suriçi’nde tarihi Namık Kemal Meydanı’nda daha önce İş Bankası şubesi olarak kullanılan ve kısa süre önce el değiştiren mekanda inşaat çalışmaları başladı.

Daha önce İş Bankası olarak kullanılan daha sonra yabancı bir yatırımcı ve Mardo’nun ortaklığı ile satın alınarak tadilata başlanan mekanda, belediyenin verdiği izin dışında inşaat faaliyeti yürütüldüğü ortaya çıktı.

İnşaat sırasında bahsi geçen mekana dikilen direklerle ilgili GazeddaKıbrıs’ın yaptığı araştırmada, Suriçi’ne yönelik yapılan bu projede direkleri kapsayan bölümün olmadığı belirlendi.

Belediyenin vizelediği projede direk detayının olmadığı belirtilirken, bilgisine başvurulan mimarlar ise, yapılanın vizelenen proje ile uyumlu olmadığını ifade etti.

Öte yandan, Belediyenin konuyla ilgili şirketle iletişime geçtiği ancak, inşaatla ilgili olarak herhangi bir düzeltme yapılmadığı ve vizelenen proje dışındaki çalışmaların halen devam ettiği öğrenildi.

Yabancı bir yatırımcı desteği ve Mardo ortaklığıyla satın alınan mekanın, Mağusa Suriçi’ne canlılık katması hedeflenmekteydi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık