AktüelGazedda'nın GündemiMağusa’nın kalbindeki direkler kaldırıldı!

Mağusa Suriçi'nde Mardo'ya ait gerçekleştirilen inşaatta, gayri yasal olarak dikilen direkler kaldırıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 30, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Mağusa Suriçi’nde Mardo’ya ait gerçekleştirilen inşaatta, gayri yasal olarak dikilen direkler kaldırıldı.

28 Ocak’ta yaptığımız “Mağusa Suriçi’nde vizelenen projeye uygun olmayan inşaat yapılıyor” adlı haber etkisini gösterdi.

Mağusa Suriçi’nde tarihi Namık Kemal Meydanı’nda daha önce İş Bankası şubesi olarak kullanılan ve kısa süre önce el değiştiren mekanda yapılan inşaata kurulan direkler kaldırıldı.

Firmayı sorumlu davranışından ötürü kutlarız.

Olay neydi?

Daha önce İş Bankası olarak kullanılan daha sonra yabancı bir yatırımcı ve Mardo’nun ortaklığı ile satın alınarak tadilata başlanan mekanda, belediyenin verdiği izin dışında inşaat faaliyeti yürütüldüğü ortaya çıkmıştı.

İnşaat sırasında bahsi geçen mekana dikilen direklerle ilgili GazeddaKıbrıs’ın yaptığı araştırmada, Suriçi’ne yönelik yapılan bu projede direkleri kapsayan bölümün olmadığı belirlenmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft