AktüelEditoryal“Liderimiz” temalı paylaşımlara atfen: Solcuların doktoru

Kıbrıslıtürk solcular, son birkaç gündür Fazıl Küçük’ü sahiplenme histerisine kapıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 7, 2021
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kıbrıslıtürk solcular, son birkaç gündür Fazıl Küçük’ü sahiplenme histerisine kapıldı. Sosyal medya hesapları, Küçük’ü savunan ve onun “güzel sözlerini” alıntılayan bireylerle dolup taştı. GazeddaKıbrıs olarak biz de bu paylaşımlara küçük bir katkı koymak istedik. Aşağıda okuyacağınız metin Okan Dağlı’nın “İki Toplumlu Futbolcular” adlı kitabından alınmıştır.

Yazı şöyle:

“İlk teklifi 1962 yılında Omonoia’dan aldım. Bana transfer karşılığında Girne Kapısı’ndaki benzin istasyonunu vermeyi teklif ettiler. Maalesef bunu duyan TMT ve Dr. Küçük, sahibi olduğu Halkın Sesi gazetesinde, “Zihni komünist bir Rum takımına gidiyor” diye manşet attı. O dönem komünistlikle suçlanmak çok ağır bir olaydı. Bu transferim bu şekilde başlamadan bitti. 1969 yılında Ankara’dan zorunlu dönüş yaptıktan sonra Girne’nin Kıbrıs 2’nci liginde oynayan temsilcisi PAEK’ten teklif aldım. O yıllarda askerliğe devam ederdim diye yapılan teklifi gizli tuttum. (…)”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..