UncategorizedKuzey Buz Denizi’ndeki Buzullar 30 Yılda Ne Kadar Küçüldü?-Video

NASA’nın yayınladığı, 1980’lerden bu yana Kuzey Kutbu’ndaki buzulların erime oranlarını gösteren video, küresel ısınmanın etkilerini bir kez daha gözler önüne serdi. Older Arctic Sea Ice Disappearing Arctic sea ice has not only been shrinking in surface area in recent years, it’s becoming younger and thinner as well. In this animation, where the ice cover almost looks gelatinous as it pulses through the seasons, cryospheric scientist Dr. Walt Meier of NASA Goddard Space Flight Center describes...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

NASA’nın yayınladığı, 1980’lerden bu yana Kuzey Kutbu’ndaki buzulların erime oranlarını gösteren video, küresel ısınmanın etkilerini bir kez daha gözler önüne serdi.

Older Arctic Sea Ice Disappearing

Arctic sea ice has not only been shrinking in surface area in recent years, it’s becoming younger and thinner as well. In this animation, where the ice cover almost looks gelatinous as it pulses through the seasons, cryospheric scientist Dr. Walt Meier of NASA Goddard Space Flight Center describes how the sea ice has undergone fundamental changes during the era of satellite measurements.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 29 Ekim’de yayınladığı görüntülerde, Kuzey Buz Denizi’ndeki buz kütlelerinin ve donmuş denizin son 30 yıldaki hareketleri yer aldı. Buz denizinin küçüldüğünü ve kütlesini kaybettiğini kaydeden NASA, bunun atmosfer için daha büyük bir risk haline geldiğini ifade etti.

Yapılan araştırmalarda yaşlı buzun kaybolduğunu tespit ettiklerini belirten NASA’nın deniz buzu uzmanı Walt Meier, “Bu yaşlı buz daha zayıf hale geliyor, parçalara ayrılıyor ve inceliyor” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık