AktüelGazedda'nın GündemiKızılyürek’ten Tatar’a: “Kurt dilini iyi öğrendi, durmadan uluması bundandır”

"Hiçbir insan dilini doğru dürüst öğrenmedi. Kırık bir Türkçe, kırık bir İngilizce"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 19, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Parlamentosu üyesi Niyazi Kızılyürek, atanmış cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Tatar, Türkiye’deki AKP güdümlü havuz medyasına verdiği demeçte CTP ve TDP’nin TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma yapacağı meclis oturumunu boykot kararlarını kastdederek “Bu kararı alanlar Rum tarafı ile iş birliği içerisindeler. Türkleri EOKA’cı faşistlere teslim etmeye çalışıyorlar. Bu organizasyonun başında ise EOKA’cı Rum AKEL Partisinde’ milletvekilliği görevinde bulunan Niyazi Kızılyürek isimli biri var”. demişti.

Kızılyürek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Tatar’ı “Hiçbir insan dilini doğru dürüst öğrenmedi. Kırık bir Türkçe, kırık bir İngilizce” sözleriyle eleştirirek “ama Kurt dilini iyi öğrendi. Durmadan uluması bundandır” dedi.

Kızılyürek’in paylaşımı şöyle:

“Hiçbir insan dilini doğru dürüst öğrenmedi. Kırık bir Türkçe, Kırık bir İngilizce…Ama Kurt dilini iyi öğrendi. Durmadan uluması bundandır…”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık