AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaKıbrıs Postası özür diledi

Kıbrıs Postası, “Güney’deki eğitim sistemine 100 puanlık soruyla tepki!” başlıklı haberinin asılsız çıkması ve gelen tepkiler üzerine bugün University of Nicosia’dan ve okuyucularından özür diledi. Gazete yaptığı açıklamada “Yaptığımız araştırmada, söz konusu kişinin kötü niyetli olarak gazetemiz ile temasa geçtiği ve planlı bir şekilde, bilerek ve isteyerek doğru olmayan bilgilerle gazetemizi yanılttığı ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı. Kıbrıs Postası’nın açıklaması şöyle: Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yayınlanan “Güney’deki eğitim sistemine 100 puanlık soruyla tepki!” başlıklı haberde University of Nicosia’da...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 8, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs Postası, “Güney’deki eğitim sistemine 100 puanlık soruyla tepki!” başlıklı haberinin asılsız çıkması ve gelen tepkiler üzerine bugün University of Nicosia’dan ve okuyucularından özür diledi.

Gazete yaptığı açıklamada “Yaptığımız araştırmada, söz konusu kişinin kötü niyetli olarak gazetemiz ile temasa geçtiği ve planlı bir şekilde, bilerek ve isteyerek doğru olmayan bilgilerle gazetemizi yanılttığı ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Postası’nın açıklaması şöyle:

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yayınlanan “Güney’deki eğitim sistemine 100 puanlık soruyla tepki!” başlıklı haberde University of Nicosia’da öğretim görevlisi olduğunu iddia eden Aslıhan Yılmaz adlı kişinin görev yaptığı sırada üniversitenin ayrımcılık ve rant elde etmek için kendisine üniversite yönetiminden baskı yapıldığı iddialarına yer verildi.

Yaptığımız araştırmada, söz konusu kişinin kötü niyetli olarak gazetemiz ile temasa geçtiği ve planlı bir şekilde, bilerek ve isteyerek doğru olmayan bilgilerle gazetemizi yanılttığı ortaya çıkmıştır.

Kıbrıs Postası, söz konusu haber ile ilgili gazetecilik kurallarının işletilmesi bağlamında eksik davrandığını ve bunun neticesinde de okuyucularını yanılttığını üzülerek kabul eder ve gerek University of Nicosia’dan, gerekse de okuyucularından özür diler.

Kıbrıs Postası

 

İlgili haber ve yazılar:

Kıbrıs Postası ve teyit mekanizmasının hayati önemi – Çağdaş Öğüç

 

University of Nicosia’dan Kıbrıs Postası’nın Yayınına İlişkin Yalanlama ve Kınama

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık