AktüelBalin PalmerGazeddablogKendini Seç – Balin Palmer

Kendimi gerçekleştirme yolunda ilerlerken, bir çok farklı eğitimden ve deneyimden geçtim ve geçmekteyim. Hem batı hem de doğunun eğitimleri ile, farklı bakış açılarının tadına bakma imkanı buldum.
Balin PalmerMart 26, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kendimi gerçekleştirme yolunda ilerlerken, bir çok farklı eğitimden ve deneyimden geçtim ve geçmekteyim. Hem batı hem de doğunun eğitimleri ile, farklı bakış açılarının tadına bakma imkanı buldum. Hem bilimsel, hem de mistik bir çok öğrenime, çalışmaya hayatımda yer verdim. Batı ve doğunun birleştiği noktada da mucizelere şahit oluyorum. Bu yolda ilerlerken beni en çok etkileyen ve dönüşüm yoluma büyük katkı koyan nefes yolundan bahsetmek istiyorum. Şunu da belirtmek istiyorum ki kişi kendi otantik kişiliğini gerçekleştirme yolunda ilerlerken, nefes kişiye büyük bir değişim sağlamakla birlikte yeterli olmadığını da söylemek istiyorum. Bilincimiz o kadar anlamlarla yüklüdür ki bilincimizle de bu yüklü anlamları temizlemek için çalışmak durumundayız. Ancak kişi kendi nefesini tanıma yoluna girdiğinde, kendi yolculuğunda inanılmaz bir yol katedebiliyor. 

Disfonksiyonel nefes alışkanlıklarımızın hayatımızdaki negatif etkilerini öğrendiğimizde zaten kaçınılmaz bir şekilde bu yola en hızlı şekilde girmeyi arzuluyoruz. Ben de yıllar önce, kendi disfonksiyonel nefes alışkanlıklarımla tanıştığımda, hayatımda inanılmaz bir dönüşüm yaşadım. Kendi nefesimle çalışmayı ve nefesimdeki disfonksiyonel nefes alışkanlıklarımı daha fonksiyonel hale getirmeye başladığımda buna ek olarak da kendi bilincimde aşırı anlam yüklü durumlarla da çalışınca hayatımda inanılmaz değişimler yaşamaya başladım. Meditasyon, nefes, blokajları açan yaratıcı çalışmalar ve bilincimizdeki anlam yüklü anılarla da çalıştığımızda, o kadar derin bir içsel dönüşüm yaşıyoruz ki, dışımızdaki gerçekliğimizde içimizle ayni orantıda değişmek durumunda kalıyor ve bizler kendimizle hizlanma yolunda hızla ilerlemiş oluyoruz.  

Bu yol zamanla, sevilme kaygısı, kendimizi koruma kaygısı, kabul edilme kaygısı ile geliştirdiğimiz yapay kimliklerimizi fark etmek ve dönüştürmekle ilgilidir. Kaygılardan ve korkulardan arındıkça, kendi kim olduğumuzu en gerçek şekilde deneyimlemeye başlıyoruz. Bu yolu seçtiğimizde, bize hizmet etmeyen tüm bakış açılarımız ve inanç sistemlerimizle yüzleşiriz. Kolay bir yol olduğunu söyleyemeyeceğim. Ama size şunu söyleyebilirim ki, bu yolun sunduğu ödüllerin tadına baktığınızda her daim ‘iyi ki’ değeceğinizden emin olabilirsiniz. 

Hayatınızdan keyif almıyorsanız, içsel olarak sürekli stres ve sıkıntı halindeyseniz, çok büyük ihtimal kendi arzuladığınız hayatı değil başkasının hayatını yaşıyorsunuz. Olanı değil, olmanız gerektiğini düşündüğünüz insanın hayatını yaşıyorsunuzdur. Olduğunuz kişi her gün sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekler. Sadece biraz cesaret, bu kavuşmaya giden yoldur. 

Balin Palmer

LGBT kitapcık