koronavirus“İyi adam” aşılanma programını da yarım yamalak açıkladı

“Gönüllerin sevgilisi” ve “iyi adam” Sağlık Bakanı Ali Pilli, aylardır beklenen aşı programını sonunda açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 9, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

“Gönüllerin sevgilisi” ve “iyi adam” Sağlık Bakanı Ali Pilli, aylardır beklenen aşı programını sonunda açıkladı. Program açıklandı açıklanmasına ama aşılama tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Öte yandan, Mart ayı itibariyle eğitimi başlatmayı planlayan bakanın, öğretmenleri herhangi bir aşı sıralamasına koymaması ise dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, ucu bucağı belli olmayan bir aşılama programı açıkladı. 3 aşamada yapılması planlanan aşılama ile ilgili süslü cümleler kuruldu ancak programın ne zaman başlayıp, ne zamana kadar tamamlanmasının hedeflendiği ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

Yapılan açıklamada, kktc’nin TC ve AB kanalı ile aşıya ulaştığı ifade edilerek, Avrupa Birliği desteği ile toplam 4 bin 500 doz Türkiye Cumhuriyeti desteği ile de 40 bin doz aşının bulunduğunu ifade etti.

Pilli, hedeflerinin 300 bin kişinin aşılanması olduğunu da ifade ederken, şu ana kadar elde edilen 44 bin 500 aşı ile kimlerin aşılandığına yönelik herhangi bir açıklamada ise bulunmadı.

Bilindiği üzere, bakan şoförleri ve bazı kuaförlerin de ilk gelen aşılarla aşılandığı iddiaları sosyal medyada uzun süre konuşulmuştu.

Açıklanan programın tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık