AktüelPolitikaDisiplinsizliğin belgeleri

Gazeddakıbrıs’ın geçtiğimiz hafta yayınladığı BRTK'daki tartışmalı atamalarla ilgili olarak yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 9, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Gazeddakıbrıs’ın geçtiğimiz hafta yayınladığı BRTK’daki tartışmalı atamalarla ilgili olarak yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

İşe gelmeyen, sorumluluklarını yerine getirmeyen ve disiplinsizlikle gündeme kurum içerisinde gündemde olan Cem Emre, Mehmet Kozan Pakkaner ve Cafer Özsoykal geçtiğimiz haftalarda terfi ettirilmişti.

Gazeddakıbrıs’ın haberilerinin ardından Mehmet Kozan Pakkener, ‘yalan haber’ yapıldığına dair sosyal medyada bir paylaşımda bulundu.Gazeddakıbrıs özel haberlerinde Mehmet Kozan Pakkener’in ismi kurum içerisinde sürekli olarak işe gelmeme, geç gelme veya disiplinsizlik gündemiyle anılmakta olduğunu ifade etmiştik.

Pakkener’in paylaşımının ardından, söz konusu kişiyle ilgili iki farklı müdür tarafından kaleme alınan resmi disiplin belgelerine ulaştık.

Mesai saatlerine uymuyor

10 Mart 2014 tarihli Müdür Mete Tümerkan imzalı uyarı belgesinde Mehmet Kozan Pakkener’in sürekli olarak işe geç geldiği ve Kamu Görevlileri Yasası’ndaki 15 dakikalık mesai toleransını da aştığı ifade edierek uyarıldığı gözlemleniyor.

İşte belge

İşe gelmiyor, geldiğinde ise kısa sürede ayrılıyor

16 Mart 2016 tarihli dönemin müdürü Mustafa Tosun imzalı “Kınama” belgesinde ise Pakkaner’in işe gelmediği, giriş ve çıkışlarda kontrol yaptırmadığı, işe gelse dahi kısa süre içerisinde ayrıldığı bildiriliyor.

Mustafa Tosun imzalı “Kınama” yazısında, Pakkaner’in, BRT Kurum Yasası’nın 63. maddesine ve Kamu Görevlileri Yasası’nın 13. Maddesindeki tarife de uymadığını ve bunları ihlal ettiği bildiriliyor.

İşte belge

İlgili haberler:

BRTK’da işini yapmayan ödüllendiriliyor

BRT’de yıllardır işe gelmeyen personel terfi ettirildi

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık