AktüelEkonomiPolitikaBRTK’da işini yapmayan ödüllendiriliyor

BRTK'da yıllardır işe gelmeyen Cem Emre'nin amir yapılması niyeti ile derece verilmesinin yankıları sürüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 6, 2019
Djumba Hotel & Cafe

GazeddaKıbrıs Özel

BRTK’da yıllardır işe gelmeyen Cem Emre’nin amir yapılması niyeti ile derece verilmesinin yankıları sürüyor.

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız BRT’de yıllardır işe gelmeyen personel terfi ettirildi haberinde kurumda yıllardır işe gelmeyen Cem Emre isimli personelin, önceki hafta ikinci dereceden birinci dereceye terfi ettirildiğini açıklamıştık.

Gazeddakıbrıs’ın elde ettiği yeni bilgilerde, Cem Emre ile birlikte, yine yıllardır işe gelmeyen veya gelip de hiçbir sorumluluğunu yerine getirmeyen Cafer Özsoykal ve Mehmet Kozan Pakkaner’in de terfi ettirildiği belirtildi.

Her iki isim de birinci dereceden, amirliğe yükseltildi.

Emekliliğine 3 ay kala terfi aldı!

Kurumda birinci dereceden kameraman olan Cafer Özsoykal, geçtiğimiz haftalarda amirliğe yükseltildi.

Özsoykal’ın yıllardır sorumluluklarını yerine getirmediği ve daha önceki yıllarda başarısız olduğu için de terfi alamadığı öğrenildi.

Özsoykal’ın emekliliğine ise 3 ay var. Emekliliğe 3 ay kala böyle bir terfinin olması ise bu adımın emekliliğe yönelik olduğu şüphesini uyandırdı.

Disiplinsizlikten defalarca uyarı aldı, amir yapıldı!

BRTK’daki bir diğer tartışmalı terfi ise, Mehmet Kozan Pakkaner’e verildi.

Geçmiş müdürler tarafından disiplinsizilik gerekçesiyle pek çok kez uyarılan ve bir önceki dönem de atamalardan elenen Mehmet Kozan Pakkener birinci dereceden radyo programcısı memurluğundan, amirliğe atandı.

BRTK’daki işinden çok dışardaki işleriyle ilgilendiği de öğrenilen Pakkener’in aynı diğer isimler gibi kurumda yıllardır verimsiz olduğu ve sorumluluklarını yerine getirmediği de öğrenildi.

Amirlik kavgası

BRTK’da boş olan amirlik pozisyonu almak için kurum içerisinde birinci derece personeller arasında çekişme olduğu ve atamalarla ilgili gerginlikler de yaşandığı öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft