AktüelEkonomiPolitikaBRTK’da işini yapmayan ödüllendiriliyor

BRTK'da yıllardır işe gelmeyen Cem Emre'nin amir yapılması niyeti ile derece verilmesinin yankıları sürüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 6, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

GazeddaKıbrıs Özel

BRTK’da yıllardır işe gelmeyen Cem Emre’nin amir yapılması niyeti ile derece verilmesinin yankıları sürüyor.

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız BRT’de yıllardır işe gelmeyen personel terfi ettirildi haberinde kurumda yıllardır işe gelmeyen Cem Emre isimli personelin, önceki hafta ikinci dereceden birinci dereceye terfi ettirildiğini açıklamıştık.

Gazeddakıbrıs’ın elde ettiği yeni bilgilerde, Cem Emre ile birlikte, yine yıllardır işe gelmeyen veya gelip de hiçbir sorumluluğunu yerine getirmeyen Cafer Özsoykal ve Mehmet Kozan Pakkaner’in de terfi ettirildiği belirtildi.

Her iki isim de birinci dereceden, amirliğe yükseltildi.

Emekliliğine 3 ay kala terfi aldı!

Kurumda birinci dereceden kameraman olan Cafer Özsoykal, geçtiğimiz haftalarda amirliğe yükseltildi.

Özsoykal’ın yıllardır sorumluluklarını yerine getirmediği ve daha önceki yıllarda başarısız olduğu için de terfi alamadığı öğrenildi.

Özsoykal’ın emekliliğine ise 3 ay var. Emekliliğe 3 ay kala böyle bir terfinin olması ise bu adımın emekliliğe yönelik olduğu şüphesini uyandırdı.

Disiplinsizlikten defalarca uyarı aldı, amir yapıldı!

BRTK’daki bir diğer tartışmalı terfi ise, Mehmet Kozan Pakkaner’e verildi.

Geçmiş müdürler tarafından disiplinsizilik gerekçesiyle pek çok kez uyarılan ve bir önceki dönem de atamalardan elenen Mehmet Kozan Pakkener birinci dereceden radyo programcısı memurluğundan, amirliğe atandı.

BRTK’daki işinden çok dışardaki işleriyle ilgilendiği de öğrenilen Pakkener’in aynı diğer isimler gibi kurumda yıllardır verimsiz olduğu ve sorumluluklarını yerine getirmediği de öğrenildi.

Amirlik kavgası

BRTK’da boş olan amirlik pozisyonu almak için kurum içerisinde birinci derece personeller arasında çekişme olduğu ve atamalarla ilgili gerginlikler de yaşandığı öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık