AktüelGazedda'nın GündemiÖzel HaberÇevre koruma bölgesindeki izinsiz inşaatın müteahhiti UBP Mağusa başkanı çıktı

Çevre koruma bölgesindeki kaçak inşaatın müteahhiti UBP İlçe Başkanı Olsal Oran’ın direktörü olduğu Oral Construction olduğu ortaya çıktı. Gazeddakıbrıs elde ettiği bilgiler doğrultusunda Tatlısu-Mersinlik arasındaki, İskele Kaza sınırlarında izinsiz bir şekilde yapımı başlayan ve Özel Çevre Koruma Bölgesi ile deniz kaplumbağalarının yumurtlama bölgesine yapılan kaçak inşaatın müteahhitinin UBP İlçe Başkanı Olsal Oran ve şirketi Oral Construction olduğu bilgisine ulaştı. Kaçak bir şekilde inşaata başlayan Oral Constraction yetkililerinin, İskele Kaymakamlığı’nın inşaatı mühürlemesiyle birlikte apar topar izinleri...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 25, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çevre koruma bölgesindeki kaçak inşaatın müteahhiti UBP İlçe Başkanı Olsal Oran’ın direktörü olduğu Oral Construction olduğu ortaya çıktı.

Gazeddakıbrıs elde ettiği bilgiler doğrultusunda Tatlısu-Mersinlik arasındaki, İskele Kaza sınırlarında izinsiz bir şekilde yapımı başlayan ve Özel Çevre Koruma Bölgesi ile deniz kaplumbağalarının yumurtlama bölgesine yapılan kaçak inşaatın müteahhitinin UBP İlçe Başkanı Olsal Oran ve şirketi Oral Construction olduğu bilgisine ulaştı.

Kaçak bir şekilde inşaata başlayan Oral Constraction yetkililerinin, İskele Kaymakamlığı’nın inşaatı mühürlemesiyle birlikte apar topar izinleri çıkartmaya çalıştıkları öğrenildi.

Kaçak inşaatı yapan Oral Construction’ın direkötrü Olsal Oran geçtiğimiz günlerde UBP Mağusa İlçe Başkanlığı’na seçilmişti.

Mersinlik bölgesindeki kaçak bir şekilde başlatılan inşaat ise hem Özel Çevre Koruma Bölgesinde yer almakta, hem de deniz kaplumbağalarının yumurtlama bölgesini tehdit etmekte.

İlgili haberler:

Tatlısu (Akatu)’da kaplumbağa yumurtlama alanındaki inşaat devam ediyor

 

Kaplumbağa yumurtlama alanındaki kaçak inşaat mühürlendi

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık