AktüelEkolojiBrezilya Dışişleri Bakanı: İklim değişikliği solcu komplo

Brezilya Dışişleri Bakanı Ernesto Araujo, katıldığı bir etkinlikte küresel ısınmayla ilgili tartışmaların 'asılsız' olduğunu ifade etti. Bakan, iklim değişikliğinin 'Brezilya'nın bütünlüğünü bozmayı hedef alan solcu bir komplonun parçası' olduğunu öne sürdü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 12, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Brezilya Dışişleri Bakanı Ernesto Araujo, Brezilya hükümetinin Amazonları yakması ile ilgili suçlamaları reddederek, “Küresel ısınma ile ilgili gereksiz endişe Brezilya’nın bütünlüğünü bozuyor” ifadelerini kullandı. “İklim değişikliği diye bir felaket” yok diyen Araujo, “küresel ısınma ile ilgili tartışmalar asılsızdır” dedi.

ABD ziyaretinde Washington’da Heritage Vakfı’nda düzenlenen bir etkinlikte konuşan Araujo, “küresel ısınmanın sebepleri ile ilgili bilimsel bir kanıt olmadığını” iddia etti. İklim değişikliği tartışmalarının, “ABD ve Brezilya’nın bütünlüğünü bozmayı hedef alan solcu bir komplonun” parçası olduğunu söyledi.

Brezilya hükümetini Amazon yangınlarından sorumlu tutmanın, uluslararası yaptırım uygulamak için bir bahane olduğunu savunan Araujo, Brezilya’nın ‘gezegeni yok eden bir ülke’ olarak gösterildiğini söyleyerek şöyle konuştu: Brezilya’yı işgal etmek için Amazon yangınını kullanıyorlar.

Kaynak: GazeteDuvar

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©