koronavirus“Zor şartlar altında ekonomiyi ayakta tutmaya çalışıyoruz”

Gümrük Çalışanları Sendikası yayımladığı basın açıklamasıyla gümrük çalışanlarının ne şartlarda, ne zorluklarla çalışarak ülke ekonomisini ayakta tutmaya çalıştığını herkesin görmesini ve ön yargıdan kurtulup takdir etmesini beklediklerini kaydetti. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 6, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Gümrük Çalışanları Sendikası yayımladığı basın açıklamasıyla gümrük çalışanlarının ne şartlarda, ne zorluklarla çalışarak ülke ekonomisini ayakta tutmaya çalıştığını herkesin görmesini ve ön yargıdan kurtulup takdir etmesini beklediklerini kaydetti. Açıklama şöyle:

Korona virüsünün ülkemize geldiği günden beri tüm gümrük çalışanları canla başla çalışmakta. Neden mi ? Bu ülkenin yerel gelirlerinin yarısını topladığının bilincinde olduğu için çalışmakta. Çünkü çalışmazsa bu ülke vatandaşları gıdasız, ilaçsız, temizlik malzemesiz kalarak hayatını idame ettiremeyeceğinin bilinci içinde olduğundan gündüz ithalatta yarı maaşa gece ihracatta sıfır maaşı kabul ederek çalıştı, çalışıyor, çalışacak.

Fakat çalışma ortamımızın özellikle Gazi Mağusa’da yeterince sağlık koşulları açısından güvenli olmadığını ve hükümetin belirttiği ‘Elzem’ kelimesinin yanlışlığını ortaya koymak için, ‘Evde kal, Sağlıklı Kal’ çağrımızdan sonra nedense sosyal medya üzerinden bir vatan hainliğiyle suçlanmadığımız kaldı. Sanki insan evladı değilmişiz gibi, bizim ailemiz yokmuş gibi. Ülke kurulurken tüm kurumlar anayasa ile belirlendi ve tüm kurum kuruluşları önemli ve elzem olduğu için belirlendi.

Bu nedenle hükümetin kendi kendini inkar ederek bazı dairelere ‘Elzem’, bazı dairelere ‘Elzem değildir’ demeyi bırakmasını ve olağanüstü olaylarda öncelikli risk taşıyan daireler diyerek sıralamasını daha uygun buluyoruz. Tüm daireler sağlığı, gümrüğü, eğitimi, polisi ile tüm kamu ve özel sektörü ile bu ülkenindir. Bu ülkenin vatandaşları ve çalışanlardır. Ayrım yapılmadan konuşulmalıdır.

Güç-sen gümrük çalışanlarının ne şartlarda, ne zorluklarla çalışarak ülke ekonomisini ayakta tutmaya çalıştığını herkesin görmesini ve ön yargıdan kurtulup takdir etmesini beklemekteyiz. İçinde bulunduğumuz dönemin kırılma, eleştirme, kavga etme zamanı olmadığını, birlik ve beraberlik içinde bu zorlukları aşmamız gerektiğini düşünüyoruz.

Derviş DAĞMAN

Başkan.

Güç- Sen Yönetim Kurulu (a).

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık