AktüelPolitikaZeki Çeler işverene sitemde bulundu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Sosyal Medya'dan yayımladığı açıklamayla denetim yapan Çalışma Bakanlığı yetkililerine işverenler tarafından telkinlerde bulunulduğunu iddia etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 15, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kişisel Sosyal Medya hesabından açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler denetimleri hem insan sağlığını tehlikeye sokanlara hem de kayıt dışılıkla haksız rekabet ortamı yaratanlara karşı yaptıklarını ifade ederek, buna karşı sessiz kalınamayacağını kaydetti.

Çeler’in açıklaması şöyle:

Bu kadarı da PES!!!

Göreve geldiğimizde denetimleri artıracağımızı ve kayıt dışılığı engellemek için mücadele edeceğimizi ta başından söyledik, yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Özellikle son 3 haftadır ada genelinde tüm işyerlerine, cafe ve restoranlarda çalıştırılan kayıt dışı işçilerle ilgili ciddi denetimler gündüz ve gece sürdürülürken. Birkaç gündür gayet yüzsüzce ve terbiyesizce, ekiplerimize “hükümet değişiyor, biz geliyoruz, o yüzden ceza meza kesmeyin kimseye” diye telkinlerde bulunulmasına sessiz kalacak değilim.

Biz bu denetimleri hem insan sağlığını tehlikeye sokanlara, hem kayıt dışılıkla haksız rekabet ortamı yaratanlara karşı yapıyoruz.

Hem hakkıyla tüm yasal gerekliliklerini yerine getiren işverenlere karşı hem de bu ortamlarda hizmet alan vatandaşlarımızın sağlığına karşı görevimizi yapmamıza engel olmaya çalışanlar aslında nasıl bir düzen yaratacaklarını şimdiden göstermeye başladılar bile.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©