AktüelPolitikaZeki Çeler işverene sitemde bulundu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Sosyal Medya'dan yayımladığı açıklamayla denetim yapan Çalışma Bakanlığı yetkililerine işverenler tarafından telkinlerde bulunulduğunu iddia etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 15, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kişisel Sosyal Medya hesabından açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler denetimleri hem insan sağlığını tehlikeye sokanlara hem de kayıt dışılıkla haksız rekabet ortamı yaratanlara karşı yaptıklarını ifade ederek, buna karşı sessiz kalınamayacağını kaydetti.

Çeler’in açıklaması şöyle:

Bu kadarı da PES!!!

Göreve geldiğimizde denetimleri artıracağımızı ve kayıt dışılığı engellemek için mücadele edeceğimizi ta başından söyledik, yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Özellikle son 3 haftadır ada genelinde tüm işyerlerine, cafe ve restoranlarda çalıştırılan kayıt dışı işçilerle ilgili ciddi denetimler gündüz ve gece sürdürülürken. Birkaç gündür gayet yüzsüzce ve terbiyesizce, ekiplerimize “hükümet değişiyor, biz geliyoruz, o yüzden ceza meza kesmeyin kimseye” diye telkinlerde bulunulmasına sessiz kalacak değilim.

Biz bu denetimleri hem insan sağlığını tehlikeye sokanlara, hem kayıt dışılıkla haksız rekabet ortamı yaratanlara karşı yapıyoruz.

Hem hakkıyla tüm yasal gerekliliklerini yerine getiren işverenlere karşı hem de bu ortamlarda hizmet alan vatandaşlarımızın sağlığına karşı görevimizi yapmamıza engel olmaya çalışanlar aslında nasıl bir düzen yaratacaklarını şimdiden göstermeye başladılar bile.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık