AktüelMedya OdasıZaroğlu, “UBP’nin ajanı” çıktı

Yeniden Doğuş Partisi’nden istifa edip Milletin Partisi isminde bir parti kuran Bertan Zaroğlu, Yenidüzen Gazetesi’ne UBP’ye geçeceğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeniden Doğuş Partisi’nden istifa edip Milletin Partisi isminde bir parti kuran Bertan Zaroğlu, Yenidüzen Gazetesi’ne UBP’ye geçeceğini söyledi. Daha önce kendisine “UBP ajanı” yakıştırması yapanları sert bir üslupla eleştiren Zaroğlu, eleştirenleri “haklı” çıkardı.

Milletin Partisini kapatıp UBP’ye geçeceklerini YENİDÜZEN’e açıklayan Zaroğlu, önümüzdeki günlerde tüm parti üyeleriyle birlikte UBP’ye katılacaklarını ifade etti.

YDP’deki Başkanlık yarışında sert konuşmuştu

Yeniden Doğuş Partisi’nde yaşanan Başkanlık yarışında karşı karşıya gelen Erhan Arıklı ve Bertan Zaroğlu birbirlerini sıklıkla suçlamışlardı. Bu suçlamalardan biri de Erhan Arıklı’ya yakın isimlerin Bertan Zaroğlu’nu UBP’nin ajanı olarak suçlamasıydı. 9 Mart tarihinde Haber Kıbrıs’ta Ali Baturay’ın programına konuk olarak konuyla ilgili açıklamada bulunan Zaroğlu, Arıklı ailesinin kendisinden olmayanlara ajan ve hain suçlamaları yaptığını ifade ederek, “bu konuda 20 kişi yorum yaparsa, 17’si Arıklı ailesindendir” demişti.

Açıklamasında, Cumhurbaşkanlığı seçiminde virüs kapıp hasta olana ve Türkiye’ye tedaviye gidene kadar Erhan Arıklı için her yeri gezdiğini söyleyen Zaroğlu, “İkinci turda partide Ersin Tatar’ın desteklenmesiyle ilgili oybirliği ile karar alındı bu kez Tatar’a destek aradık. Ersin Tatar ile olan fotoğraflar gösterilerek UBP’nin adamı diye eleştirilerde bulunuyorlar. Partiye hiç gelmeyenler sosyal medyadan bize UBP’nin ajanları diyor” demişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık