AktüelSanat“Z Kuşağı” adlı filme 150 bin TL katkı yapılacak

Yapımcılığını Türkiye'de hizmet veren Teknovia İletişim'in üstleneceği “Z Kuşağı adlı film için Bakanlar Kurulu 150 bin TL katkı sağlayacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yapımcılığını Türkiye’de hizmet veren Teknovia İletişim’in üstleneceği “Z Kuşağı adlı film için Bakanlar Kurulu 150 bin TL katkı sağlayacak.

Yapımcılığını Türkiye’de hizmet veren Teknovia İletişim’in üstleneceği ve Türkiye ile Kıbrıs’ın kuzeyinde 300 civarında salonda eş zamanlı olarak gösterime gireceği belirtilen “Z Kuşağı” adlı film için 150 bin TL’lik katkı ödemesi yapılacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, ülke turizmi açısından önem taşıdığı iddia edilen filmin masraflarının karşılanmasına karar verildiği belirtildi. Resmi Gazete’de yayımlanan kararda şu ifadelere yer verildi:

Bakanlar Kurulu, önergede belirtilenler ışığında, ülke turizmimiz açısından önem taşıyan “Z Kuşağı” adlı filmin 150 bin TL’sine kadar olan masraflarının, Başbakan Yardımcılığı, Turizm ve Çevre Bakanlığı Bütçesi altında yer alan Turizm Geliştirme Fonu’nun 05-01-04-7-3-2-03-6-2-01 “Tanıtma, Ağırlama, Tören, Fuar, Organizasyon Giderleri” kaleminden karşılanmasına karar verdi.

Filmin yönetmeni ve ortak yapımcısı Mehmet İnan, yaptığı açıklamada, Z Kuşağı’nda  yer alacak birçok ünlü ve çocuk yıldızın yanında, BKM Mutfak Kıbrıs’ta eğitim almış oyuncuların da bu filmle birlikte sinemaya ilk adımlarını atacaklarını  belirterek, “Kıbrıs’ ı kocaman bir film platosuna çevireceklerini” iddia etti.

İnan, eğlence ve komedi unsurlarının işleneceği ve Kıbrıs efsanelerinin yer alacağı filmin Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta 300’den fazla salonda eş zamanlı gösterime gireceğini  duyurdu.

Filmin yapımcılığını, radyo programcısı Özgür Gezgin’in de ortağı olduğu Teknovia İletişim’in üstleneceği, uygulayıcı yapımcısının da daha önce Cem Yılmaz ve Russell Crowe gibi birçok isimle çalışmış olan Özge Şenocak’ın olacağı bildirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık