AktüelEkonomi PolitikYüzlerce kişi Meclis önünde eylemde

Kamuda örgütlü 6 sendika bugün tam gün grevde. Sendikalar örgütlü oldukları hastanelerde 112, diyaliz, yoğun bakım ve acil servisler hariç tüm iş yerlerinde greve gitti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 8, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Fotoğraf: Özgür Gazete

Kamuda örgütlü 6 sendika bugün tam gün grevde. Sendikalar örgütlü oldukları hastanelerde 112, diyaliz, yoğun bakım ve acil servisler hariç tüm iş yerlerinde greve gitti.

Kamuda örgütlü 6 sendika, hayat pahalılığı ödeneğinin geri ödenmemek üzere durdurulmasını protesto için genel grev yapıyor.

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN), Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş), Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen), Hemşire ve Ebeler Sendikası ve Gelir ve Vergi Dairesi Çalışanları Sendikası’nın (Vergi Sen) üyeleri gerçekleştirdiği eylem kapsamında kortejlerle meclis önüne yürüdü.

Meclis önünde geniş güvenlik önlemleri

Polis ekiplerinin, grev ve eylem dolayısıyla Meclis önünde toplanan eylemciler için geniş güvenlik önlemleri aldığı da gözlemleniyor. Eylemin gerçekleştirildiği Meclis önünde ses sistemi ve sahne de kuruldu.

Grev, “Türk Lirası’nın döviz karşısında eridiği, çalışanların alım gücünün korkunç derecede düştüğü bir dönemde UBP-DP-YDP hükümetinin gayriyasal şekilde yasa gücünde kararname ile hayat pahalılığı ödeneğini geri ödememek koşulu ile 4 aylığına durdurduğu” gerekçesiyle yapılıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık