AktüelDünyaYunanistan’dan Türkiyeli kadınlara: Koşulsuz destek ve dayanışmamız sizinle!

"İstanbul Sözleşmesi bizimdir"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yunanistan Bağımsız Kadın Hareketi, Telesilla Feminist Ağı, Kadın Araştırmaları Merkezi, Türkiye’den kadın dayanışma ağı Ekmek ve Gül’e gönderdiği mesajla İstanbul Sözleşmesi için verilen kadın mücadelesine selam gönderdi.

Yunanistan Bağımsız Kadın Hareketi, Yunan Telesilla Feminist Ağı, Kadın Araştırmaları Merkezi “Ekmek ve Gül aracılığıyla Türkiye Kadın Hareketine dayanışmamızı bildirmek istiyoruz. İstanbul Sözleşmesi bizimdir, koşulsuz destek ve dayanışmayla yanınızdayız” mesajı gönderdi. 

Mesajın tamamı şöyle:

“Sevgili kız kardeşler, İstanbul Sözleşmesi bizimdir…

Ekmek ve Gül aracılığıyla Türkiye Kadın Hareketine dayanışmamızı bildirmek istiyoruz.

Erdoğan sisteminin politika ve uygulamaları Türkiye halklarını boyunduruk altına almaya çalışıyor. Kadına yönelik şiddet, gerici ve cehalet yanlısı güçlerin elindeki silahtır. Kadınlara tesadüfen saldırmazlar. Kadınlar, ilerlemenin ve gelişimin itici gücüdür. Türkiye kadınlarının mücadelelerini hayranlıkla takip ediyoruz.

Nihai zafere kadar size koşulsuz destek ve dayanışmamızı sunuyoruz. Uluslararası Kadın Hareketi, kapitalist ataerkil sistemin tüm çerçöpünün hakkından gelebilecek olan coşkun bir nehirdir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık