AktüelEkolojiYunanistan’daki yangınlar kontrol altına alınamıyor

Yunanistan, yangınlar dolayısıyla kabus gibi günler geçiriyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 7, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yunanistan, yangınlar dolayısıyla kabus gibi günler geçiriyor.

Ülkenin birçok bölgesinde kontrol altına alınamadan yanmaya devam eden ve geniş ormanlık alanları ve yerleşim yerlerini küle çeviren yangınlarla ilgili görüntüler durumu gözler önüne seriyor.

Attiki, Eviya, İliya ve Mani bölgelerinde durum çok kötü olmaya devam ediyor. Attiki bölgesinin kuzeydoğusunda itfaiyeciler tüm gece alevlerle mücadele vererek büyük yangını kontrol altına almak için insan üstü çaba sarf etti.

Şiddetli rüzgarlar nedeniyle Varibobi’deki yangın yeniden alevlendi ve bölge tahliye edildi.

Ayrıca Thrako-makedones bölgesinin sakinleri de evlerinden tahliye edildi.

Doğu Attiki vali yardımcısı Thanasis Avgerinos, Yunanistan’ın ERT kanalına yaptığı açıklamada, tahliye uyarılarını dinlemeyen bazı vatandaşların bulunduğunu söyleyerek evlerinden çıkmaları için yeniden çağrı yaptı ve bölgede kalmalarının tehlikeli olduğunu vurguladı.

İpokratiyo Politiya bölgesindeki yangın, itfaiyecilerin tüm çabalarına rağmen ana yolu geçti ve Markopulos ve Oropos bölgelerine doğru ilerliyor. Yetkililer Markopulos bölgesinin tahliye edilmesini istedi, Malakasa bölgesi de tahliye edildi.

Parnitha dağındaki yangınlar yayılmaya devam ederken, itfaiyeciler Pefkofito bölgesindeki yangını durdurmak için mücadele veriyor.

Marathonas gölündeki aktif yangınların sayısının 5 olduğu belirtilirken, Rodopoli ve Stamata bölgelerinin tahliye edilmesi için talimat verildi. Afidnes ve Kriyoneri bölgelerindeki durumun ise çok kötü olduğu bildirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık