AktüelMüzakerelerYunanistan, Müzakerelere Yeniden Başlama Kararını Memnuniyetle Karşıladı

Yunanistan Hükümeti Sözcüsü Demetris Tsanakopoulos, ülkesinin dün akşam Kıbrıs sorunundaki müzakerelerin yeniden başlaması için alınan kararı memnuniyetle karşıladığını söyledi. KHA’nın haberine göre Yunanistan’ın Kıbrıs Cumhuriyeti ile sürekli koordinasyonda bulunduğunu ifade eden yetkili, Yunanistan’ın Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözümün bulunması amacıyla tüm olanaklar tükenene kadar yoğun şekilde çalışmaya devam edeceğini vurguladı. Tsanakopoulos, kritik garantiler ve güvenlik konusunda yakınlaşma sağlanması amacıyla Yunanistan’ın bu çerçevede ve Avrupa Birliği çerçevesinde diplomatik istişareleri yoğunlaştıracağını ifade etti. Demetris Tsanakopoulos,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 2, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yunanistan Hükümeti Sözcüsü Demetris Tsanakopoulos, ülkesinin dün akşam Kıbrıs sorunundaki müzakerelerin yeniden başlaması için alınan kararı memnuniyetle karşıladığını söyledi.

KHA’nın haberine göre Yunanistan’ın Kıbrıs Cumhuriyeti ile sürekli koordinasyonda bulunduğunu ifade eden yetkili, Yunanistan’ın Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözümün bulunması amacıyla tüm olanaklar tükenene kadar yoğun şekilde çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

Tsanakopoulos, kritik garantiler ve güvenlik konusunda yakınlaşma sağlanması amacıyla Yunanistan’ın bu çerçevede ve Avrupa Birliği çerçevesinde diplomatik istişareleri yoğunlaştıracağını ifade etti.

Demetris Tsanakopoulos, söz konusu istişareler ve Yunan – Türk istişareleri çerçevesinde Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözümün bulunmasına yol açan çok taraflı bir konferansın gerçekleşmesinin mümkün olacağını ifade ederek, Kıbrıs sorununa bulunacak olan çözümün BM kararları ve Kıbrıs’ın AB’ye üye ülke niteliği temelinde olması gerektiğine işaret etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık