koronavirusYunanistan korona testi pozitif çıkan sığınmacı kampını karantinaya aldı

Yunanistan, 20 kişide yeni tip koronavirüsü testinin pozitif çıkan bir sığınmacı kampını karantinaya aldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 2, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yunanistan, 20 kişide yeni tip koronavirüsü testinin pozitif çıkan bir sığınmacı kampını karantinaya aldı.

Yunanistan Göç ve İltica Bakanlığı’nın açıklamasına göre Atina’daki bir hastanede doğum yapan 19 yaşındaki bir sığınmacı kadının koronavirüsüne yakalandığı tespit edildi.

Genç sığınmacı kadın Yunanistan’daki kalabalık kamplarda bulunan binlerce sığınmacı arasında ‘corona‘ya yakalanan ilk kişi oldu.

Bunun üzerine 63 sığınmacıya daha test yapıldı. Bakanlığın açıklamasına göre vakaların hiçbirinde belirti görülmedi. Testlerin ise devam ettiği belirtildi.

Bakanlık, Atina’nın 75 kilometre kuzeydoğusunda bulunan ve içinde 2 bin 500 sığınmacının yaşadığı Ritsona kampının içindeki ve dışındaki tüm dolaşımın kısıtlandığını ve kampın 14 gün boyunca karantinada tutulacağını ifade etti.

Ülkedeki ilk koronavirüslü vakayı şubat sonunda açıklayan Yunanistan’da şu ana kadar toplam 1,415 vaka tespit edildi ve 50 kişi virüsten dolayı hayatını kaybetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık