AktüelDünyaYunanistan erken seçime gidiyor

Yunanistan’da Başbakan Aleksis Çipras’ın parlamentonun feshedilerek erken seçime gidilmesi talebi Cumhurbaşkanı tarafından kabul edildi. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, parlamentonun feshedilerek erken seçime gidilmesi talebini Cumhurbaşkanı’na iletti. Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos tarafından kabul edilen Çipras, “Sizden, Anayasa’ya dayanarak meclisi feshedip halkın verdiği yetkiyi yenilemek için erken seçim ilan etmenizi rica ediyorum” dedi. Çipras, genel seçimlere normal şartlarda daha 4 ay olduğunu belirterek, “Bu durumun ulusal ekonomimizin düzgün gidişatına tehdit oluşturmaması benim sorumluluğum. Verimli bir döneme girdiğimiz...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 10, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yunanistan’da Başbakan Aleksis Çipras’ın parlamentonun feshedilerek erken seçime gidilmesi talebi Cumhurbaşkanı tarafından kabul edildi.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, parlamentonun feshedilerek erken seçime gidilmesi talebini Cumhurbaşkanı’na iletti.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos tarafından kabul edilen Çipras, “Sizden, Anayasa’ya dayanarak meclisi feshedip halkın verdiği yetkiyi yenilemek için erken seçim ilan etmenizi rica ediyorum” dedi.

Çipras, genel seçimlere normal şartlarda daha 4 ay olduğunu belirterek, “Bu durumun ulusal ekonomimizin düzgün gidişatına tehdit oluşturmaması benim sorumluluğum. Verimli bir döneme girdiğimiz bu gidişatın hiçbir şekilde sekteye uğramaması gerekir” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI, ÇİPRAS’IN TALEBİNİ KABUL ETTİ

Pavlopoulos ise Çipras’ın talebini kabul ettiğini, gerekli düzenlemenin uygulamaya konulacağını söyledi.

Görüşmenin ardından, erken seçimin 7 Temmuz’da düzenlenmesi için Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin yayınlanması bekleniyor. Böylece, Yunanistan erken seçim dönemine girmiş olacak.

Çipras, 26 Mayıs’ta gerçekleştirilen Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde partisi SYRIZA’nın, ana muhalefetteki Yeni Demokrasi (ND) partisinin önemli oranda gerisinde kalması üzerine erken seçim kararı almıştı. (AA)

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık