MüzakerelerYunanistan Dışişleri: Ankara Tarihle İlgilisi Olmayan Keyfi Açıklamalar Yapıyor

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Stratos Efthimiou, Türkiye’nin Kıbrıs sorununda kurbanlarla suçlular arasında eşit denge kurmaya çalıştığını belirtti. Salı günü Türkiye Cumhurbaşkanı Recen Tayyip Erdoğan`ın Kıbrıs`la ilgili açıklamalarını yorumlaması istenen Efthimiou, Türkiye`de liderliğin tarihle ilgisi olmayan, Ankara`nın Kıbrıs’ın kuzeyinde 40,000 askeri varlığıyla işgalci güç olarak sorumluluklarını temize çıkarmaya çalışan keyfi açıklamalar yaptığına dikkati çekti. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Salı günü İstanbul`da yaptığı bir konuşmada, Kıbrıs bayrağının Avrupa toplantılarında kullanılmasını eleştirmiş, bayrağın bütün adayı gösterdiğini, bunun da Kıbrıs`ın...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Stratos Efthimiou, Türkiye’nin Kıbrıs sorununda kurbanlarla suçlular arasında eşit denge kurmaya çalıştığını belirtti.

Salı günü Türkiye Cumhurbaşkanı Recen Tayyip Erdoğan`ın Kıbrıs`la ilgili açıklamalarını yorumlaması istenen Efthimiou, Türkiye`de liderliğin tarihle ilgisi olmayan, Ankara`nın Kıbrıs’ın kuzeyinde 40,000 askeri varlığıyla işgalci güç olarak sorumluluklarını temize çıkarmaya çalışan keyfi açıklamalar yaptığına dikkati çekti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Salı günü İstanbul`da yaptığı bir konuşmada, Kıbrıs bayrağının Avrupa toplantılarında kullanılmasını eleştirmiş, bayrağın bütün adayı gösterdiğini, bunun da Kıbrıs`ın sadece Rum olduğu izlenimi yarattığını iddia etmişti.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık